Publikováno 14. 9. 2017
Aréna Scotiabank Saddledome

Zmizí Calgary z mapy NHL? Město do arény investovat nechce!

Johnny Gaudreau , Calgary Flames
Zdroj: Profimedia

Zmizí Calgary z hokejové mapy, či nikoliv? To je otázka, která v těchto dnech visí nad Flames a to kvůli jediné věci, kterou je aréna. Ta je nejstarší v NHL, otevřena byla už v roce 1983 a vedení soutěže chce, aby klub hrál v novější hale. Město však do rekonstrukce té stávající investovat nechce a tak hrozí, že by se klub mohl přesunout jinám, třeba do Seattlu.

Aréna Scotiabank Saddledome vznikla v roce 1983, hostila olympiádu v roce 1988 a zažila i jediný zisk Stanley Cupu, který v roce 1989 vyhráli hokejisté Flames. A to je důvod, proč reálně hrozí, že v NHL už možná nebudeme registrovat tým Calgary.

 


Hala totiž vedení soutěže nevyhovuje a požaduje minimálně její rekonstrukci. Město do oprav a úprav však investovat nehodlá a tak by se Flames mohli stěhovat do Seattlu, což je momentálně velmi pravděpodobná varianta.

 

Scotiabank Saddledome
Zdroj: Profimedia Scotiabank Saddledome
 


"Nechceme hrozbu o stěhování využívat jako taktiku při vyjednávání s městem. Ale faktem je, že potřebujeme najít řešení. A pokud jej nenajdeme v Calgary, budeme muset udělat rozhodnutí a tím může být i přestěhování týmu. Je to ale jen jedno z možných řešení, pokud nedosáhneme dohody s městem, která bude vyhovovat oběma stranám," uvedl Ken King, prezident Flames.

lju TN.cz