Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2017
formát ms návrh na změnu

Změna formátu MS? Češi by mohli mít třeba Neymara už v kvalifikaci!

Messi vs. Neymar
Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté na jedné straně hřiště a Argentinci či Brazilci s Messim nebo Neymarem na straně druhé. Že tahle situace doposud byla možná jen v počítačových hrách? Tak pozor, už brzy by tyhle souboje mohly být realitou. Padl totiž návrh na změnu formátu kvalifikace o světový šampionát!

Zajímavé souboje nejen pro českého fanouška by se mohly rýsovat už v bojích o mistrovství světa. S návrhem změnit systém kvalifikace přišel německý trenér Peter Neururer. K návrhu ho vedla myšlenka, že za stávajícího systému, kdy se na závěrečném světovém turnaji mohou představit i týmy z méně fotbalově vyspělých zemích jen proto, aby byla splněna kvóta za jednotlivé kontinenty.
 

Neururer pro německý Bild píše, že může nastat situace, kdy se na mistrovství dostanou týmy jako Panama či Burkina Faso a naopak Argentinec Lionel Messi či Arjen Robben z Nizozemí by zůstali doma, protože jejich týmy se na turnaj neprobojují.
 

Kouč hořekuje nad tím, že Světová fotbalová federace (FIFA) je jen o penězích a získávání voličů z Afriky, Asie, Střední Ameriky či Oceánie. "To nemá nic společného s mistrovstvím světa, kde si o titul mají rozdat ti nejlepší," tvrdí.
 

Argumentuje globalizací. Kluby se připravují na turnajích v Číně, jezdí na přípravná soustředění do Kataru, tak proč by nemohly hrát týmy z jednotlivých kontinentů mezi sebou? Z kvalifikace by pak postupovalo dvaatřicet reprezentací. "Když třeba Kostarika dvakrát porazí Itálii, pak si zaslouží být na MS," uvádí příklad a dodává, že zatím všichni světoví šampioni byli z Evropy či Jižní Ameriky.
 

Je to jen zbožné přání, jak si sám myslí, nebo je tento nápad do budoucna realizovatelný?
 

msl TN.cz