Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.9. 2018 11:28
Moto2 Velká cena

Zmáčkl soupeřovi brzdu: Kvůli zkratu teď Fenati ukončil kariéru!

Romano Fenati
Zdroj: Profimedia

Fanoušci mu přáli doživotní zákaz závodění. Ital Romano Fenati se ale sám po obrovském zkratu rozhodl, že ukončí kariéru (ve 22 letech). Kvůli tomu, že ohrozil život soupeře Stefana Manziho, kterému v rychlosti 250 km/h zmáčkl brzdu, byl už včera vyhozen z týmu Marinelli Snipers.

Těch přešlapů udělal Romano Fenati během své krátké kariéry hned několik. Před třemi lety kopl během zahřívacího tréninku Moto3 do motorky Fina Niklase Aja (video ZDE). Následně přijel na start a vypnul mu motorku. Další rok napadl svého mechanika.

 

 

Ten poslední incident, který mu ve 22 letech předčasně ukončil kariéru, se udál v neděli při Velké ceně San Marina v kategorii Moto2. Fenati dojel svého italského krajana Stefana Manziho a v rychlosti 250 km/h mu zmáčkl brzdu. "Nikdy mu to neodpustím," řekl novinářům Manzi, kterému šlo o život.

 

 

Fenati za svůj nepochopitelný zkrat viděl černou vlajku a po diskvalifikaci dostal distanc na dva závody. Následně byl i vyhozen z týmu Marinelli Snipers a na sociálních sítích byl terčem útoků snad všech fanoušků motosportu.

lju TN.cz