Aktualizováno 10.10. 2018 20:30
Hokejová extraliga

Zlín nedal šanci Pardubicím, zazářil Honejsek

Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 9. kola extraligy Pardubice jednoznačně 6:1 a udobřili si své příznivce po předchozích třech domácích duelech bez bodu. Dvěma góly a stejným počtem asistencí k tomu pomohl navrátilec do sestavy Antonín Honejsek, rovněž čtyři body za gól a tři přihrávky si připsal Jakub Herman. Berani tak navázali na nedělní výhru na ledě pražské Sparty 5:1, před kterou vyšli třikrát v řadě naprázdno.

Domácí podpořeni nedělním úspěchem vstoupili velmi dobře i do duelu s Pardubicemi. Hned v první minutě mohl otevřít skóre Honejsek, který se po zranění představil poprvé v sezoně, na Kacetla ale nevyzrál.

I nadále byli Zlínští lepší a branku Dynama zasypávali střelami, přičemž gólu se dočkali v 10. minutě. Soupeře přečíslili Honejsek se Šlahařem, který otevřel skóre. Vyrovnat mohl Miromanov, trefil však jen tyčku.

A tak zase úřadovali Berani. Nejprve ve 13. minutě propadla do branky Noskova rána a čtyři vteřiny před první sirénou zvýšil na 3:0 svým druhým gólem v utkání Šlahař, který dorazil za Kacetla poskakující puk v brankovišti.

Prostřední dějství začalo poklidně, zdálo by se, že oba celky berou duel za rozhodnutý. Pardubice nedokázaly na soupeře vyvinout tlak a inkasovaly počtvrté. Nabito na kruh dostal navrátilec Honejsek a nemýlil se.

Dynamu nevycházelo vůbec nic. Například v polovině duelu putoval na trestnou lavici Sýkora poté, co hosté dostali trest za špatný postup na vhazování. Při této přesilové hře mohl zvýšit na rozdíl pěti branek Honejsek, sám u tyčky ale neupěl.

A tak se radoval soupeř. Sýkora naskočil na led a dostal se se spoluhráči do přečíslení tři na dva, které gólově zakončil Vondráček. Radost ze snížení ale netrvala Východočechům dlouho. Ve 36. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Honejsek, jehož sólo si bude obránce Pardubic Holland ještě dlouho pamatovat.

Domácí v úvodních dvou třetinách přestříleli Dynamo v poměru 28:12. Pardubicím se podařilo v závěrečném dějství vylepšit alespoň tuto statistiku, výsledek nezkorigovaly. Naopak na konečných 6:1 upravil sedm minut před koncem Herman poté, co tečoval Honejskův pokus.