Publikováno 19. 10. 2017
Fotbal evropské poháry

Evropská liga: Sestřih ze zápasu FC Zlín - FK Kodaň. VIDEO

Zdroj: Nova Sport

Fotbalisté Zlína hostili v Olomouci dalšího soupeře v rámci základní skupiny Evropské ligy. Tentokrát se svěřenci trenéra Bohumila Pánika utkali s FC Kodaň. Fastav vedl díky gólu Diopa z 11. minuty, ale hosté o osm minut později vyrovnali na 1:1, což je i konečný výsledek. Utkání komplikovala mlha, kvůli které se přerušovalo.

Zlín - FC Kodaň 1:1

Skóre se měnilo v 11. minutě, kdy se mohl radovat Zlín se svého vůbec prvního gólu v Evropské lize. Jeho autorem byl Dame Diop, jenž usměrnil míč po křížné přihrávce Holzera do brány. Radost zlínského týmu trvala jen osm minut. Zkazil ji Peter Ankersen, který využil nedůslednosti domácí obrany a vyrovnal na 1:1.

V 75. minutě zápas zkomplikovala mlha. Na necelých dvacet minut bylo utkání přerušeno a až poté bylo rozhodnuto o tom, že bude dál pokračovat. I přes to, že počasí dál znepříjemňovalo hru. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Villarreal - Slavia Praha 2:2

Skvěle začala i pražská Slavia na hřišti Villarealu. Tu poslal do vedení v 18. minutě výbornou hlavičkou Tomáš Necid. Po něm zvýšil Danny, který zůstal ve vápně úplně volný a neomylně poslal míč ke vzdálenější tyči. Španěle ovšem dokázali do půle vyrovnat na 2:2.

Gólmana Laštůvku poprvé překonal Manu Trigueros a po něm ještě Carlos Bacca. Za tohoto stavu utkání i skončilo. Český šampion tak na první venkovní výhru v pohárech po více než deseti letech nedosáhl.

Lugano - Plzeň 3:2

Plzeň hrála proti Luganu už od 19:00. Švýcarský celek, který se v poslední době hodně trápí, pořádně překvapil. Od začátku byl aktivnější a nakonec vyhrál 3:2. Západočeši celé utkání jen dotahovali. Podrobnosti i video sestřih gólů najdete v článku níže.

Everton - Lyon 1:2

Od 21:00 se hrálo také utkání mezi Evertonem a Lyonem. V šesté minutě byla nařízena penalta za faul Masona Holgateho, který ve vápně fauloval Marcala De Oliveiru. K té se postavil Nabil Fékir a proměnil ji. V 69. minutě srovnal na 1:1 Ashley Williams. Poslední slovo však měl Lyon, za který vstřelil vítězný gól v 75. minutě Bertrand Traore.