Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2017
novasport neuvěřitelná podmínka

Zlín musí odpárat znak z dresu. Podle pravidel UEFA je špatný

Ubong Moses Ekpai
Zdroj: Profimedia
Ubong Moses Ekpai

Evropská liga volá. Fanoušci Zlína se připravují na velkou událost. "Ševci" se po dlouhých 47 letech vrací do evropských pohárů. Jenže je to jiné, než v sezoně 1970/71. Tentokrát musí měnit logo a stěhovat se i na jiný stadion.

Už je to tak, zlínská Letná nemá parametry stadionu pro evropské poháry a tak se fandové ve žlutomodrém už smířili, že vyrazí podpořit své fotbalisty do 70 kilometrů vzdálené Olomouce.


Jenže těsně před startem bojů přišla ještě jedna zpráva, která možná mrzí faktického šéfa klubu. Z názvu muselo zmizet slovo Fastav. Regule UEFA jednoduše nepovolují v názvech jména sponzorů, výjimkou jsou dlouho zaběhnuté názvy. Fastav podporuje zlínský fotbal teprve od roku 2012.


„Vím, že to byla podmínka. Beru to sportovně. Jsme rádi, že jsme se vůbec do Evropské ligy dostali,“ vyprávěl ale pro web idnes.cz podnikatel Vlastimil Fabík.


Komplikovanější to ale měli lidé z marketingu a kustodi. Znak s Fastavem muselo zmizet ze všech dresů i v propagaci zápasu si musí všichni dávat pozor, aby používali správné logo.


Posledním soupeřem Zlína v Evropě byl v roce 1970 PSV Eindhoven, se kterým tým okolo tehdejšího kanonýra Zdeňka Nehody hrál vyrovananou partii. Doma vyhrál 2:1, venku ale podlehl 0:1 a skončil.


Zlín vstoupí do Evropské ligy ve čtvrtek v 19 hodin domácím duelem s Šerifem Tiraspol.

ram TN.cz