mol cup 4. kolo

Zlín měl namále. Účastník Evropské ligy vyhrál ve Vlašimi na penalty

MOL Cup: Vlašim - Zlín
Zdroj: ČTK

Prvoligový Zlín nebyl daleko od své derniéry v letošním ročníku domácího poháru. Ve 4. kole dospělo utkání účastníka základní skupiny Evropské ligy ve Vlašimi až do penalt. V nich už ale byli úspěšnější favorizovaní hosté.

Zlín měl lepší první poločas, v němž dostal hosty do vedení Lukáš Železník. Ve druhé půli ale Vlašim zlepšila hru a dostala se i do šancí. Jednu ve dvaašedesáté minutě využil Oskar Fotr a zařídil tak prodloužení.

V něm branka nepadla a šlo se do penalt. Jediným neúspěšným exekutorem byl vlašimský Hadaščok, a tak se z postupu raduje Zlín.

Náročný zápas má za sebou i Mladá Boleslav, která v Domažlicích v průběhu prvního dějství hrála 1:1 a navíc čelila pokutovému kopu. Krizovou situaci však přežila bez úhony a těsně před odchodem do šaten jí vrátil vedení Chramosta.

Jenže Domažlice se nevzdaly a díky Braunovi v 68. minutě znovu vyrovnaly. Dva slepené góly v rozmezí 75. a 76. minuty z dílny Mareše a Matějovského však nakonec poslaly dál Mladou Boleslav.