Aktualizováno 2.11. 2017 20:53
Fotbal sestřih ze zápasů

Evropská liga: Slavia nestačila na Villarreal, Zlín podlehl v Kodani

Fotbalisté Zlína podlehli v utkání Evropské ligy na půdě dánské Kodaně 0:3 a jejich šance na postup ze skupiny tak už jsou jen teoretické. První gól jim vstřelil exstoper Slavie Michael Lüftner.

Zlín přijel do Kodaně v roli outsidera, v první půli se mu ale většinu času dařilo držet s Dány krok. Do 42. minuty tak bylo hostům horko snad jen ve dvou momentech.

Poprvé když se se domácí marně dožadovali pokutového kopu, podruhé když z otočky nebezpečně pálil Toutouh, bránu ale přestřelil.

Přesto se Kodaň ještě do přestávky dočkala, když se v závěru úvodního dějství prosadil hlavou Lüftner. Moravany inkasovaná branka zaskočila, na startu druhé části bylo ale ještě hůř. Krásnou ranou se totiž prosadil Verbič.

Za hosty mohl následně snížit srbský rychlík Vukadinovič, tváří v tvář gólmanovi ale selhal. Stejně jako dříč Jiráček, jenž z dálky netrefil prostor mezi tyčemi. A Železník promáchl...

Střeleckou nemohoucnost hostů tak vytrestala Kodaň, která sice v 90. minutě trefila nejdřív tyč, krátce poté ale potvrdil vysoký triumf Dánů opět Verbič.

Zlín je tak po čtyřech odehraných zápasech na posledním místě skupiny a na postupové příčky ztrácí čtyři body.

A nedařilo se ani Slavii, jež při oslavách 125 let klubu svedla neúspěšný boj se španělským Villarealem. Hosté byli v úvodu aktivnější a do vedení šli už v 15. minutě, kdy střelu Soriana vyrazil gólman Laštůvka jen před sebe a střelec Bacca z voleje poslal balon přímo do sítě.

Domácí mohli kontrovat hned v zápětí, Sobol ale v dobré šanci selhal. A na sklonku první půle neuspěl ani Sýkora, jehož vychytal brankář Barbosa. Ale dál zlobili i hosté, kteří si vypracovali několik vyložených šancí. Tu největší měl v 57. minutě Fornals, zblízka však vůbec netrefil bránu.

Až poté si velkou převahu vytvořili domácí, které hned několikrát mohl vrátit do zápasu smolař Souček. Nejdřív ale místo sítě trestuhodně trefil Necida, poté těsně přestřelil a nakonec zamířil hlavou jen do středu brány... Zmar Slavie pak podtrhl i Škoda, který před prázdnou svatyní vůbec netrefil míč.

Paradoxně tak své vedení navýšili hosté, když si v závěru dal nešťastný vlastní gól Simon Deli.

Slavia tak spadla na třetí pozici tabulky právě za Villareal i kazašskou Astanu, na kterou ale ztrácí jen dva body.

Dalším zápasem Evropské ligy, který jste mohli od 19:00 sledovat na NOVA SPORTU, byl duel francouzského Lyonu s anglickým Evertonem. Domácí zvítězili třemi góly ve druhé půli jasně 3:0 a definitivně tím sebrali Angličanům šanci na postup do další fáze soutěže.