Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 2. 2017
Biatlon Sprint žen

Zlatý český sprint: Gabriela Koukalová ovládla závod!

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

Sprint žen na 7,5 kilometru v rakouském Hochfilzenu ovládla fenomenální Gabriela Koukalová, která tak potvrdila roli favoritky získala první individuální zlato ze šampionátu ve své kariéře.

 

Koukalová s Dahlmeierovou potvrdily roli velkých favoritek světového šampionátu. Česká závodnice startovala až s číslem 96 a od prvních mezičasů se držela v čele. Sázka trenérům na vysoké startovní číslo vyšla, Koukalová přimrzající rychlejší trati využila dokonale.

 

 

Na další pódium bude Koukalová útočit v nedělním stíhacím závodu. Eva Puskarčíková dnes skončila na 17. místě se dvěma chybami při střelbě vleže, Lucie Charvátová byla dvaatřicátá. Veronika Vítková chybovala při střelbě pětkrát a obsadila až 68. pozici.

 

Koukalová přidala titul ke stříbru z vytrvalostního závodu na MS před dvěma lety v Kontiolahti, ze štafet má zlato a bronz. S Dahlmeierovou se přetahuje také o Světový pohár, obhájkyně velkého křišťálového glóbu po dnešku zůstane za německou rivalkou na druhé příčce o 11 bodů.

 

V individuálních závodech je sedmadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou třetí českou mistryní světa v historii. Před 14 lety triumfovala Kateřina Holubcová v Chanty Mansijsku a právě v Hochfilzenu v roce 2005 vyhrál Roman Dostál.

 

 

lju, ČTK TN.cz