Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2016 09:49
světový pohár martina má formu

Zlaté Nagano! Martina Sáblíková ovládla i druhý závod SP

Martina Sáblíková
Zdroj: Profimedia

Trať na tři tisíce metrů Martině Sáblíkové v letošní sezóně svědčí. Druhý start na této vzdálenosti ve Světovém poháru proměnila česká rychlobruslařka ve druhé vítězství. Tentokrát se radovala v japonském Naganu, kde před necelými devatenácti lety slavili hokejisté olympijský triumf.

Sáblíková se v dějišti olympijských her v roce 1998 opět představila v poslední rozjížďce, její soupeřkou však tentokrát nebyla Ireen Wüstová, ale další Nizozemka Marije Jolingová, druhá žena z Charbinu.
 

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka začala rychleji než před týdnem, již na mezičase 600 metrů byla třetí, do čela se však i tentokrát dostala až v samotném závěru. Ještě 800 metrů před cílem ztrácela na De Jongovou dvanáct setin, na metě 2600 metrů už ale vedla a nakonec nizozemskou soupeřku porazila o 97 setin.
 

Oproti Charbinu Sáblíková na rychlejší dráze vylepšila svůj čas o více než 4,5 sekundy a připsala si 44. individuální triumf v SP. V pohárovém pořadí disciplíny vede už s náskokem 60 bodů před De Jongovou.
 

Devětadvacetiletá česká reprezentantka se v Naganu ještě představí v závodech na 1000 a 1500 metrů a také v týmovém závodě.
 

Nejlepšího výsledku v SP dnes na trojce dosáhla Nikola Zdráhalová, která obsadila časem 4:14,32 desáté místo v divizi B a získala pět bodů. Dvacetiletá rychlobruslařka se na bodované pozice na této trati probojovala podruhé v kariéře, loni v Heerenveenu byla v béčku dvanáctá. Oproti Charbinu zajela Zdráhalová o téměř deset sekund rychlejší čas.
 

Při svém druhém oficiálním startu za Českou republiku byl poprvé klasifikován Sebastian Druszkiewicz, jenž v divizi B závodu na 5000 metrů skončil šestnáctý. Před týdnem v Číně skončila jeho premiéra diskvalifikací.

ČTK TN.cz