Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 11. 2017
fotbal Návrat krále

Zlatan je zpět ve hře! Proč o sobě mluvil jako o lvu?

Ibrahimovic a lev
Zdroj: TN.cz

Ta zpráva potěšila fanoušky Manchesteru United ještě víc než samotný výsledek! Švédský fotbalový velikán Zlatan Ibrahimovic je po těžkém zranění zpět ve hře. V sobotu střídal ve vítezném utkání s Newcastlem (4:1) a z tribun slyšel jásot ze všech stran.

Ještě v létě to vypadalo, že je se Zlatanovou misí v United, potažmo celé Premier League, konec. Klub mu totiž na základě jeho těžkého zranění kolena odmítl dát novou smlouvu, čímž z něj udělal volného hráče. Po pár dnech však vyšlo najevo, že hvězdnému útočníkovi hodlá nadále poskytovat veškerou lékařskou péči i luxusní rehabilitační zázemí, kde na Zlatanovo zdraví budou dohlížet ti největší odborníci.

A tato péče se United královsky vyplatila. I když původní informace mluvily o tom, že se Zlatan vrátí k fotbalu nejdříve v lednu, on to stihl ještě o dva měsíce dříve. Vedení mu tak bleskově předložilo další kontrakt a švédský bohém naskočil už do sobotního utkání s Newcastlem, kdy v roli střídajícího hráče pomohl Rudým ďáblům k výhře 4:1.


"O svůj návrat k fotbalu jsem ale neměl žádné obavy. Lvi se totiž uzdravují jinak než lidé," glosoval se sebevědomím sobě vlastním urostlý kanonýr, který si svými výkony, úchvatnými góly i osobitým stylem vyjadřování získal fanoušky po celé zeměkouli.

"Vrátit se po zranění sice není nikdy snadné, ale já se neměl čeho bát. Dobře totiž vím, jak tvrdě jsem dřel a co všechno tomu obětoval. Po podpisu nové smlouvy jsem se soustředil jen na to, jak co nejrychleji pomoci týmu," konstatoval šestatřicetiletý Ibrahimovic, který za comeback vděčí také svéráznému kouči Josému Mourinhovi.

Zlatan Ibrahimovic
Zdroj: Profimedia Zlatan Ibrahimovic

Možná proto, že jsou oba hodně výstředními typy, k sobě mají dlouhodobě velmi blízko a právě Mourinho o Zlatanově návratu ani na chvíli nezapochyboval. "Je skvělé vidět takového chlapíka zpět ve hře!" ocenil Mourinho. 

fre TN.cz