Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2016 15:37
biatlon vládne dál

ZLATÁ muška: Soukalová ovládla závod s hromadným startem!

Gabriela Soukalová
Zdroj: profimedia.cz

Gabriela Soukalová díky bezchybné střelbě s přehledem ovládla závod Světového poháru s hromadným startem. Pro desátý triumf v kariéře si dojela po bezchybné střelbě, kterou zvládla bravurně i ve sněžení a větru, a vyhrála před domácí Franziskou Hildebrandovou. Třetí byla další Němka Laura Dahlmeierová.

Ostatním českým reprezentantkám se závod tolik nevydařil. Eva Puskarčíková po dvou chybách na střelnici doběhla třiadvacátá. Veronika Vítková udělala dokonce pět chyb a na 28. místě ztratila na Soukalovou čtyři a tři čtvrtě minuty.


V této sezoně se Soukalová radovala z výhry podruhé, na úvod zvítězila v Östersundu ve sprintu. Celkově už byla v letošním ročníku sedmkrát na stupních vítězů, což v jedné sezoně je její rekord. Závod s hromadným startem ovládla podruhé v kariéře.


Na trať vyrážely biatlonistky v hustém sněžení a Soukalová se držela v čele. Obě střelby vestoje zvládla čistě a jela v první šestce. Pak ustála i ošemetnou situaci. Hildebrandová jí při předjíždění zlomila hůlku, ale česká hvězda dostala náhradní od italského servismana a po pár metrech ji vyměnila za svou.


O vítězství bojovala s Hildebrandovou a Marií Dorinovou-Habertovou, které jí na trati poodjely. Francouzka však poslední stojku nezvládla a musela na čtyři trestná kola. Hildebrandová střílela o něco rychleji než Soukalová, ale poslední ranou minula. Česká závodnice si rány pohlídala. Jako jediná z 28 biatlonistek, které dojely do cíle, ani jeden z dvaceti terčů neminula, a na závěr trati vyrážela s náskokem 22 vteřin.


V posledním kole Soukalová náskok uhájila. V závěrečných metrech už si mohla dovolit zvolnit. V čele SP má nyní náskok 73 bodů před Dorinovou Habertovou.


V neděli absolvují ženy štafetu a je možné, že Soukalová bude kvůli svému zdravotnímu stavu v českém kvartetu chybět.

mm ČTK