Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2018
Hokej Už si nezahraje

Zkrat mistra světa Nováka: Po 35 vteřinách vypnul soupeře! VIDEO

Filip Novák
Zdroj: Rytíři Kladno/Profimedia

Semifinále play off WSM ligy mezi Jágrovým Kladnem a Českými Budějovicemi je pořádně vyhecované. K vidění jsou mimo hezkého hokeje i tvrdé zákroky a šarvátky. Ve čtvrtém vzájemném souboji neudržel nervy na uzdě mistr světa z roku 2010 Filip Novák. Budějovický zadák ramenem trefil hlavu Tomáše Redlicha a to už po 35 sekundách od úvodního vhazování. V sérii Novák dohrál, dostal dodatečný distanc. Redlich má možná také po sezoně. Má zlomený nos a utrpěl otřes mozku.

V rychlosti to vypadalo na zásah vysokou holí, z opakovaných záběru je vidět, že Filip Novák trefil Tomáše Redlicha ramenem. Kladenský útočník zůstal ležet s bolestmi na ledové ploše a pod ním se objevila krev. Redlich tak po 35 sekundách od úvodního vhazování ze hry odstoupil. Má zlomený nos a utrpěl otřes mozku. Novák dostal pětiminutový trest + trest do konce zápasu za zásah do oblasti hlavy a krku.

 

 

„Zákrok byl veden ve vysoké nájezdové rychlosti. Filip Novák rezignoval na zahrání puku a zcela se soustředil na hru tělem. Tomáše Redlicha, který ve snaze zasáhnout puk snížil těžiště, nicméně nezasáhl tělem, ale levou paží do oblasti hlavy,“ je vysvětleno v prohlášení disciplinárky.

 

 

Semifinálová série je zatím příznivější pro Kladno, které vede 3:1 na zápasy a tak mu chybí jedna výhra na účast v baráži o extraligu. Té mohou Rytíři dosáhnout už zítra na ledě Českých Budějovic. Motoru bude chybět mimo jiných i distancovaný Filip Novák (stopka do 25. března, tedy do konce semifinále).

lju TN.cz