Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2017
UFC Noc bojů

„Korejská zombie“ opět vstala z mrtvých: Po tříleté pauze parádní knokaut

Chan Sung
Zdroj: Profimedia
Témata:

Chan Sung Jung znovu předvedl, proč se mu říká „Korejská zombie“. Na jeho návrat se těšily davy fanoušků, ale dlouhá pomlka se na něm samozřejmě mohla podepsat. Nicméně dnešní výkon jasně prokázal jeho kvality. Pérová váho, těš se, vrací se zápasník, se kterým je potřeba počítat!

Dnešní galavečer UFC nebyl bohatý na velký jména, i přesto podané výkony světové třídě. Hned ten největší náleží Chan Sung Jungovi, neboli „Korejské zombii“. Jeho protivník Dennis Bermudez hodlal dokázat, jak se UFC za poslední roky změnilo a v prvních vteřinách zápasu se mu to i dařilo. Jednou pravačkou dokonce s navrátilcem z armádní služby značně zamával.

 

Chan si díky této ráně rychle uvědomil, co pořádný zápas obnáší a že trénink byl něco úplně jiného. Rychle se v něm probudily zakořeněné instinkty, kdy se uklidnil a začal používat svůj skvělý box. Dennis se nestačil rozkoukat a delší paže jeho soupeře pro něj připravily nádherný spodní hák a bylo vymalováno. Perfektní načasování a po dvou a půl minutě byl konec. Skvělý výkon ho automaticky vystřelí do TOP 10 a my se jen můžeme těšit na další jeho zápasy. „Korejská zombie“ prostě baví.

 

 

O svou neporazitelnost dnes přišla mladičká Mexičanka, Alexa Grasso. Se zkušenou Felice Herrig si chtěla dokázat, že patří v žebříčku výš, nicméně to se nepotvrdilo. Felice od prohry s Paige VanZant znovu v sobě objevila duši zápasníka a připsala si tak dnes druhou výhru v řadě. Především její postoj se zlepšil. A co dál? No ihned si řekla o odvetu právě s Paige. V prvním zápase měla prý zdravotní problémy, ale tentokrát krásce z týmu Urijahi Fabera nic jen tak nedaruje.

 

Kromě vydřeného vítězství Jamesa Vicka nad Abelem Trujillem pomocí krásné submise, jsme se také dočkali i pár velkých překvapeních. Marcel Fortuna narychlo zaskočil do těžké výhry proti Anthony Hamiltonovi a váhový rodíl činil více jak dvacet kilo. Marcel je navíc spíše zemař, o to více všem spadla brada, když hromotluka Hamiltona poslal jedním úderem k zemi. Ovšem ještě větší šok zažili diváci v zápase Ovince St. Preuxe proti Volkanovi Oezdemirovi. St. Preux byl největší favorit na celé dnešní kartě, ale jeden z tréninkových partnerů Viktora Pešty v USA, původem ze Švýcarska, se světovou šestkou v debutu vypořádal nad očekávání.

 

Tímto program UFC pro únor nekončí. Hned následující dva víkendy se opět podíváme do oktagonu znovu. Nejdříve opět navštívíme New York, kde se bude mimo jiné korunovat první šampionka pérové divize a následně se přesuneme do Kanady na souboj těžkých vah Derricka Lewise a Travise Browna.

 

Lukáš Zduba TN.cz