Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 14:06
strašná smůla už je to tu zase

Zkáza na Giru! Team Sky je po kolizi s motorkou na odpis

Giro dItalia
Zdroj: Profimedia

Prokleté motorky! Tohle spojení je teď asi nejprobíranějším tématem během slavného cyklistického závodu Giro d’Italia. Během včerejší etapy totiž dost výrazně zamíchal pořadím karambol motocyklu s pelotonem a nejhůře je na tom tým Sky, který pomýšlel na celkový triumf.

Kdysi byli na slavných závodech cyklisté nebezpeční pouze sami sobě tím, že jezdili bez přileb. Jenže v roce 1995, kdy na Tour de France ve vysoké rychlosti upadl Ital Fabio Casartelli, zasedla cyklistická unie a řekla dost a zavedla povinnost nosit helmy během závodů.

 

 

V posledních letech ale závodníkům hrozí velké nebezpečí kvůli motorkám, na kterých jezdí kameramani a fotografové, , ale i pořadetelé a policie. A právě policejní motocykl způsobil poslední komplikace během včerejší etapy, kdy po srážce se závodníky doslova vymazal šance týmu Sky na slibé umístění.

 Peloton se srazil s motorkou během 9. etapy VIDEO:

Hromadný pád totiž odnesli převážně jezdci britského týmu v čele s lídrem Geraintem Thomasem a jeho domestikem Mikelem Landou. Na zemi ale nedobrovolně skončil i kolega Romana Kreuzigera ze stáje Orica-Scott Adam Yates.

 

Velkou šanci na celkový triumf tak má věčně druhý Nairo Quintana, který se po projezdu cílem ocitl v roli průběžného lídra závodu a oblékl růžový dres.

mm TN.cz