Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 11. 2017
tenis nemluvila o ní

Životní láska tenistky Novotné: Utajovaná přítelkyně z Polska!

Jana Novotná a Iwone Kuczyňská
Zdroj: Profimedia

V pondělí zasáhla český tenis zdrcující zpráva a smrti wimbledonské vítězky Jany Novotné. Bývalá světová dvojka podlehla rakovině v pouhých 49 letech a po konci aktivní kariéry se spíše držela v ústraní. Kde ale tahle tenisová legenda vlastně žila a s kým?

Novotná se usadila na Floridě, kde žila dlouhých 15 let i po konci své bohaté tenisové kariéry. V roce 2010 se však rozhodla vrátit zpátky do Evropy.

Jana Novotná
Zdroj: Profimedia

"Hledám správné místo, kde bych si postavila dům. Nějaký velký, hezký, nespěchám na to,“ řekla tehdy v roce 2010 pro MF Dnes.

 

 

O rok později, tedy v roce 2011 však už našla místo svého srdce. Malá vesnička Omice kousek od Brna se stala jejím staronovým domovem.

 

 

Domek ale obývala i se svojí polskou přítelkyní Iwonou Kuczyňskou, také bývalou tenistkou, která v roce 1992 odešla do Ameriky a ve čtyřhre hrávala i s Martinou Navrátilovou. Po konci kariéry působila i jako trenérka.

 

14

GALERIE: Jana Novotná a její přítelkyně Iwona Kuczyňská

Zdroj: Profimedia

Jana Novotná s přítelkyní

Hodnocení:

 

Novotná si však své soukromí přísně střežila a na dotazy ohledně svých blízkých odpovídala velmi skromně, až vyhýbavě.

 

"Jen proto, že jsem úspěšná, nemusí hned všichni vědět, co mám, s kým žiju, kde bydlím nebo jaké řídím auto,“ řekla kdysi v jednom z rohovorů.

mm TN.cz