Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
Tenista Velký přehled

Radek Štěpánek? Nejen úspěchy, ale i spousta partnerek a zranění!

Radek Štěpánek
Zdroj: Profimedia

Nejen tenisová kariéra Radka Štěpánka, kterou dnes ukončil, byla pestrá. Rozhodně stojí za to, připomenout si celý jeho život. Do něj patřily tedy úspěchy na kurtech, s tím spojená zranění, ale i několik partnerek, které byly povětšinou také z tenisového prostředí.

Vztahy s tenisovými kolegyněmi

 

Tenistek měl Radek Štěpánek po svém boku, coby partnerek, celou řadu. První vážnější vztah s „kolegyní“ s kurtu měl s bývalou světovou jedničkou Martinou Hingisovou. S tou dokonce plánoval svatbu, kterou ale v roce 2007 zrušil. Další vztah měl s Nicole Vaidišovou. Ten sice do svatby dospěl, ale manželství trvalo necelé tři roky, po kterých následoval rozvod.

 

Radek Štěpánek byl chvíli také s Petrou Kvitovou. Jejich láska vydržela ale jen pár měsíců. Mluvilo se i o jeho románku se slovenskou tenistkou Dominikou Cibulkovou stejně jako o jeho avantýrce s bývalou moderátorkou Televizních novin Michaelou Ochotskou. Ta pak žila i s tenistou Lukášem Rosolem, se kterým má syna Andrého. Podívejte se na přehled Štěpánkových partnerek v galerii…

 

15

GALERIE: Radek Štěpánek a jeho partnerky z řad tenistek

Zdroj: Profimedia

Martina Hingisová a Radek Štěpánek

Hodnocení:

 

A teď to vypadá, že se Radek Štěpánek zase vrátil k Nicole Vaidišové. Objevili se spolu na fotbalovém utkání pražské Sparty na konci října. Pak tenista na tiskové konferenci uvedl, že o nich už bylo napsáno všechno a tak nechal toto téma bez jednoznačné odpovědi. Vaidišová to ale pak (zřejmě) definitivně rozsekla fotkou, na které je Štěpánek v jejím bytě a chová si jejího psa pod dekou.

 

 

Bohatá kariéra

 

Bývalý svěřenec Tomáš Krupy a Petra Kordy, kterému se dlouhodobě staral o kondici Marek Všetíček, si ve dvouhře zahrál čtvrtfinále Wimbledonu a získal pět titulů na okruhu ATP. Ve čtyřhře vyhrál dva grandslamy - s Indem Leanderem Paesem ovládli Australian Open 2012 a US Open 2013.

 

18

GALERIE: Tenisová kariéra Radka Štěpánka

Zdroj: profimedia.cz

Radek Stepanek

Hodnocení:

 

Karvinský rodák se zasloužil také o dva daviscupové triumfy. S Tomášem Berdychem dovedli český tým k vítězství v letech 2012 a 2013. Štěpánek v obou případech získal ve finále proti Španělsku respektive Srbsku rozhodující bod. "Díky za skvělé vzpomínky a gratulace za to, co jsi dokázal," vzkázal Berdych.

 

Zdravotní patálie

 

V posledních letech ho pronásledovaly zdravotní komplikace. Naposledy hrál na lednovém Australian Open, na jaře podstoupil operaci bederní páteře. "Čím jsem si procházel poslední rok od operace, nebyl jednoduchý čas. Musel jsme si nalít čistého vína a došel jsem k rozhodnutí, že nebudu pokračovat v kariéře. Podíval jsem se na svůj život trošku zeširoka a zjistil jsem, že bych nerad riskoval své zdraví do další životní etapy," uvedl.

 

Radek Štěpánek
Zdroj: facebook

 

Už delší dobu Štěpánkovi mluvil do duše profesor Pavel Kolář a naznačoval mu, že by bylo moudré s kariérou skončit. "Po dvou operacích, krční a bederní páteře, to sice neznamená, že by nemohl hrát dál, ale je to určité riziko. Je to už na jeho věk moc. Doporučení jsem mu dal a jeho rozhodnutí je moudré," řekl Kolář.

 

Dříve měl jiné zdravotní problémy. Třeba v roce 2006 nemohl hrát kvůli tomu, že přestal cítit pravou ruku. Tenkrát to vypadalo, že už se k tenisu asi ani nevrátí. Mohla za to záda, vyhřezlá ploténka. Kvůli tomu byl půl roku mimo kurt. Jindy zase léčil svalové potíže na noze či kolena.

 

Dnes ukončil Štěpánek v 38 letech hráčskou kariéru. Informoval o tom na mimořádné tiskové konferenci.

 

 

Tenisem vydělal přes 11 milionů dolarů a zatím netuší, co bude dělat dál. "Věřím, že mě čeká spousta jiných krásných zážitků, než které jsem prožil na dvorci. Teď na pár dní zmizím a budu mít čas přemýšlet, jak dál," řekl Štěpánek.

lju, ČTK TN.cz