Aktualizováno 27.8. 2015 23:04
vydařený večer končí jen jablonec

Česká paráda: Evropskou ligu si zahraje Plzeň, Sparta i Liberec!

Fotbalisté Sparty

Český fotbal má za sebou vydařený večer na evropské scéně. Vůbec poprvé bude mít hned tři zástupce v druhé nejprestižnější klubové soutěži – Evropské lize! Při pátečním losování základních skupin bude v osudí kromě Plzně a Sparty také Liberec. Z play-off nepostoupil jen Jablonec, který ale pořádně potrápil slavný Ajax.

Zápasy základních skupin Evropské ligy budete moci sledovat na kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Každé hrací kolo nabídneme přímé přenosy z duelů dvou českých klubů.

On-line reportáž

Odvety play-off Evropské ligy živě

22:22
zajímavost zajímavost

Suma sumárum, český fotbal má za sebou vydařený večer. Ze čtyř českých klubů prošly z play-off do základních skupiny Evropské ligy hned tři z nich - Plzeň, Sparta a Liberec. Poháry letos končí jen pro Jablonec.

22:20
penalta penalta

Máme tady konec! VOJVODINA - PLZEŇ 0:2. Západočeši potvrdili roli favorita a se Spartou a Libercem si zahrají v základní skupině.

22:06

Plzeňští si bez výraznějších potíží hlídají dvougólové vedení, do konce odvety na půdě Vojvodiny zbývá deset minut.

Jablonečtí mohli porážku 0:1 z úvodního duelu v Amsterdamu smazat krátce po změně stran, ale Greguš trefil z penalty jen tyč. O chvíli později šel Ajax po vyloučení Bazoera do desíti, ale Severočeši půlhodinovou přesilovku nevyužili a v pohárové Evropě letos končí.

Brankář Ajaxu Cillessen se natahuje marně, ale Greguš namířil penaltu do tyče
Zdroj: profimedia.cz Brankář Ajaxu Cillessen se natahuje marně, ale Greguš namířil penaltu do tyče

Druhému severočeskému celku Liberci se dařilo o poznání lépe. Na horké půdě Hajduku se hráči Slovanu nesesypali a díky trefě Šurala z 23. minuty si připsali nejtěsnější skalp chorvatského celku i v odvetě.

Liberec porazil Hajduk Split i v odvetě
Zdroj: ČTK

V táboře Sparty panují i přes postup přes Thun mírné rozpaky. Po domácí výhře 3:1 stačila Pražanům na půdě švýcarského celku i remíza 3:3. A právě odveta je tím, co bude trenér Ščasný se svými svěřenci ještě řešit. Sparťané totiž přišli o vedení 2:0, poté neudrželi ani vedení 3:2 a poslední minuty navíc dohrávali po vyloučení Breznaníka v deseti. Roli favorita ale potvrdili.

O třetí gól Sparty se postaral obránce Costa
Zdroj: profimedia.cz O třetí gól Sparty se postaral obránce Costa

To samé platí také o úřadujícím ligovém šampionovi z Plzně. Viktoriáni doma porazili Vojvodinu Novi Sad hladce 3:0 a komplikace nepřipustili ani v Srbsku. Do vedení šli v prvním poločase díky vlastňáku, druhý zásah přidal po změně stran Ďuriš.

Hráči Plzně nastříleli Vojvodině ve dvou zápasech pět gólů
Zdroj: ČTK Hráči Plzně nastříleli Vojvodině ve dvou zápasech pět gólů

Odvetný zápasy 4. předkola Evropské ligy:

Jablonec - Ajax Amsterdam 0:0
Rozhodčí: Hansen - Rix, Vang Andersen (všichni Dán.). ŽK: Crnkič, Greguš, Trávník - Milik, Bazoer, El Ghazi. ČK: 59. Bazoer. Diváci: 6040 (vyprodáno). První zápas: 0:1, postoupil Ajax.

Thun - Sparta Praha 3:3 (1:2)
Branky: 33. a 81. Nelson Ferreira, 50. Munsy - 10. Dočkal, 21. Hušbauer, 72. Costa. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (Fr.). ŽK: Zino, Munsy, Bigler, Schindenholz - Frýdek, Costa, Dočkal. ČK: 83. Breznaník (Sparta). Diváci: 6024. První zápas: 1:3, postoupila Sparta.

Hajduk Split - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 23. Šural. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Milič - Delarge, Šural, Koubek, Sackey, Pavelka, Pokorný. Diváci: 32.021. První zápas: 0:1, postoupil Liberec.

Vojvodina Novi Sad - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 19. vlastní Djurič, 60. Ďuriš. Rozhodčí: Kukulakis - Grevenis, Kurompyliová (všichni Řec.). ŽK: Djurič, Pekarič - Vůch, Limberský. První zápas: 0:3, postoupila Plzeň.