Aktualizováno 15.5. 2018 13:45
tenis tisková konference

Kvitová přijela z Madridu a řekla, co dál. Mluvila i o rivalce Plíškové!

Zdroj: ČTK

Petra Kvitová o víkendu ovládla tenisový turnaj v Madridu a letos už nasbírala celkem 30 vítězství. Prozradila, jak proběhly oslavy a jak bude odpočívat. Kromě toho také hovořila o rivalitě mezi ní a Karolínou Plíškovou.

Kvitová letos získala už čtvrtou a celkově čtyřiadvacátou trofej. Ve světovém žebříčku se v pondělí posunula na osmé místo.

Před Madridem nenašla Kvitová letos přemožitelku v Petrohradu, Dauhá a před týdnem v Praze. Více titulů v jedné sezoně získala jen před sedmi lety, kdy mezi šesti vavříny byly i triumfy na trávě ve Wimbledonu a na Turnaji mistryň.

Po víkendovém triumfu v Madridu má rodačka z Fulneku na 8. místě žebříčku 4450 bodů. Její krajanka Karolína Plíšková je s 5425 body na 5. místě.

Na tiskové konferenci, která proběhla poté, co se Kvitová kvůli únavě odhlásila z turnaje v Římě oznámila, že se cítí dobře, ale potřebuje si hlavně odpočinout a potrénovat.

Anketa

Kterou tenistku máte radši?

Hlasovalo 678 lidí.

Zmínila se také o rivalitě s Karolínou Plíškovou, která byla v posledních dnech často zmiňována v médiích. Podle Kvitové však jde o čistě sportovní záležitost, jaká panuje mezi všemi hráčkami na okruhu.