Publikováno 15. 7. 2017
Tenis Tisková konference

Karolína Plíšková má o vítězce Wimbledonu jasno. Tohle je její tip!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková

Karolína Plíšková se v pondělí stane oficiálně nejlepší tenistkou světa. Na dnešní tiskové konferenci popsala své pocity, ale také prozradila, koho tipuje jako vítězku letošního Wimbledonu.

 

Jak to probíhalo, když jste se dozvěděla, že jste jednička?


Dozvěděla jsem se to na dovolené a v tu chvíli se to ještě ani nestalo. Světovou jedničkou budu až v pondělí. Zatím jsem to ani moc neoslavovala a asi ani nebudu. Během měsíce se může všechno změnit. Chci se teď hlavně připravit na to, abych jedničkou zůstala co nejdéle.

 


Co vedlo postupně k tomu, že jste se dostala až tak vysoko?


Zlepšila jsem si výsledky na grandslamech a díky tomu se mohu posouvat na žebříčku. To se mi až do loňského US Open příliš nedařilo. Wimbledon bohužel ještě nevyšel, ale na ostatních velkých turnajích jsem zlepšila své výsledky.


Je to asi zvláštní pocit, když se dozvíte, že jste světovou jedničkou na dovolené, že?


Samozřejmě, že bych to raději slavila někde na kurtu. Bohužel to vyšlo takhle po Wimbledonu, což byl letos asi nejhorší turnaj, který jsem odehrála. Tak to však někdy je.


Tak malá země, jako je Česká republika, má světovou jedničku. Jak moc si toho ceníte?


Je to pro tuhle zemi určitě velký úspěch a myslím to i tak, kdyby se jedničkou stala jiná Češka. Povedlo se to jen Martině Navrátilové a ta byla už spíše Američanka.

 

 

Jak tipujete dnešní finále Wimbledonu v kategorii žen?

Těžko říct, hrají dvě výborné tenistky. Bude to hodně otevřené a vyrovnané. Hrají obě nátlakový tenis a tak moc výměn asi nebude. Bude nejspíš záležet na tom, kdo bude lépe servírovat. Můj tip na vítěze je Venus Williamsová.

 

Anketa

Kdo vyhraje podle vás letošní Wimbledon?

Hlasovalo 221 lidí.

 

lju TN.cz