Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.5. 2016 14:18
sledujte aktualizováno

Opilí sudí dostali tvrdé tresty! Peltu mrzí, že není trest smrti

Opilý rozhodčí během utkání v Příbrami
Zdroj: Profimedia

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR vyřadila z listiny pro profesionální soutěže Marka Pilného a Jiřího Jecha, kteří se podíleli na řízení středečního ligového duelu mezi Příbrami a Slavií Praha pod vlivem alkoholu. Oba přijdou o licenci pro sudího a jejich proviněním se bude zabývat disciplinární komise.

Čtvrtý rozhodčí Pilný byl od začátku utkání viditelně opilý. U postranní čáry těžko držel rovnováhu, padal, chvíli běhal s lajnovým rozhodčím a napodoboval jeho pohyby. Už po deseti minutách ho musel začít hlídat bodyguard, během poločasové přestávky Pilný odešel do kabin a už se nevrátil. Pod vlivem alkoholu byl i brankový sudí Jech, který se údajně dokonce vymočil během utkání.

Reklama


"Tito jednotlivci svým bezohledným chováním poškodili tisíce slušných hráčů, funkcionářů i rozhodčích. Oni nebyli podnapilí, oni byli opilý. Když jsem dnes předstoupil před rozhodčí, řekl jsem, že je škoda, že nemáme paragraf na trest smrti, ale jen doživotí. To znamená ztráta členství ve FAČR. To by měl být konec té akce," dodal Pelta s tím, že ale nechce rozhodnutí disciplinárky předjímat. Komise má zasedání v pátek a nejspíš s oběma sudími zahájí řízení.


Hlavní rozhodčí středečního utkání Emanuel Marek, asistenti Pavel Vlasjuk a Petr Caletka a druhý brankový sudí Ondřej Pechanec mají pozastavenou delegaci do konce sezony. "Podle našeho názoru neudělali vše pro to, abychom se pokusili té vzniklé situaci zamezit. V dalším ročníku o jejich zařazení no nominační listinu rozhodne předpokládaná nová komise rozhodčích," řekl předseda komise rozhodčích Miroslav Tulinger.


Záznam celé tiskové konference:


"Ti dva, co byli napití, pro nás už neexistují. A ti, co tomu nezabránili, jsou dočasně vyřazeni z listiny a musí se modlit, jestli se na podzim objeví na listině. Opatření jsou dostatečně rázná,"
uvedl Pelta.


Naopak delegáti utkání Lubomír Martinec a Pavel Drahoš potrestáni nebyli. "Celou situaci poměrně slušně popsali a řešili už v průběhu utkání. Pozvali například policii, aby provedla dechovou zkoušku rozhodčích. Nemyslíme, že by udělali zásadní chybu," uvedl Tulinger.Rozhodčí podle něj požili alkohol až v Příbrami a před zápasem prý na nich známky opilosti nebyly patrné. "Projevilo se to až v průběhu utkání," řekl Tulinger s tím, že nemá informace o tom, že by sudí před zápasy, především v Příbrami, pravidelně pili.


Pilný, který je místopředsedou Krajského fotbalového svazu Hradec Králové, měl pozitivní výsledek zkoušky. Jech ji odmítl, ale dnes se přiznal. "Nesnažil se obhajovat, jen se omlouval za to, jakou způsobil újmu a že přijme jakýkoliv trest," řekl Pelta. "Pilný se dnešního jednání jako jediný nezúčastnil. Hodnota zkoušky u něj byla zajímavá," dodal.Podle Pelty je třeba přistoupit k úpravě řádů, aby delegáti utkání měli u sebe tester na alkohol a v případně mohli u rozhodčích provést dechovou zkoušku. "Musíme těmto situacím v budoucnu předejít," dodal Pelta.

 

ČTK TN.cz
Reklama

 

Reklama