Publikováno 11. 3. 2017
UFC Noc bojů

Zítřejší UFC divočina: Starého lva vyzve odhodlaný Gastelum!

Vitor Belfort
Zdroj: Profimedia

Zákony džungle se občas promítnou i do oktagonu. Alfa samci musí své pozice na špičce pravidelně obhajovat proti novým a mladším vyzyvatelům. Pokud mají být bráni jako ikony musí obstát a podobný test čeká na domácí půdě v Brazílii i legendu Vitora Belforta.

Brazilské galavečery si již delší dobu drží tradici ve stylu “domácí vs. zbytek světa” a zítřejší přímý přenos nebude výjimkou. Na hlavní kartě se objeví šest Brazilců, které vydatně požene za vítězstvím domácí publikum.

 

Terč na zádech bude mít tentokrát bývalý šampion a jedna z největších tváří brazilské MMA scény, Vitor Belfort. S o čtrnáct let mladším Kelvinem Gastelumem se bude doslova jednat o souboj generací. Zkušenosti na jedné straně, touha a cti žádostivost na straně druhé. Silnou stránkou Belforta je výbušnost, ale Gastelum je na svůj věk opravdu vyzrálý a dokáže jednat s klidnou hlavou v těžkých situacích. Pokud zde “zkušený lev” podlehne, tak úvahy nad koncem kariéry nabudou reálných podob.

 

 

Stejným veteránem je i Mauricio Rua, lépe známý jako “Shogun”. Stará brazilská škola vychovala Shoguna na tvrdé postajářské bitvy, ale jak šel čas dál narazil na komplexní zápasníky a dlouhou sérii výher již neudržel. Pro jeho soupeře Villanteho to bude největší zápas v kariéře, proti bývalému šampionovi UFC nezápasil, a jelikož oba raději v zápasech stojí a boxují, mají se diváci na co těšit.

 

 

Veterány zastoupí v lehké váze Edson Barboza a Beneil Dariush. Vítězství posune jednoho ze jmenovaných do elitní TOP 5, odkud je to jen kousek k cestě za titulem. Zde se jasně projeví domácí, jelikož Barboza nabízí skvělé výkony a sestřihy z jeho zápasů berou dech. Třeba se dočkáme dalšího historického knokautu.

 

Ani ve zbylé trojici není nouze o skvělé zápasníky. Jussier Formiga, Bethe Correira i welterový zápas mezi Alexem Oliveirou a Timem Meansem nás nenechá spát. Takže jako obvykle ve 4:00 na stanici NOVA Sport 2 se brána do oktagonu opět jednou otevře.

Lukáš Zduba TN.cz