Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2017
Tenis Zákeřná nemoc

Zemřela bývalá francouzská jednička (†43), podlehla ALS!

Jérome Golmard
Zdroj: Profimedia
Jérome Golmard

Jérome Golmard, bývalá francouzská jednička, podlehla v teprve 43 letech amyotrofické laterální skleróze (ALS). Tou trpí také bývalý fotbalista Viktorie Plzeň Marián Čišovský. Golmardovi diagnostikovali doktoři nevyléčitelné onemocnění v roce 2014.

Před týdnem obletěla svět smutná zpráva o úmrtí australského tenisty Petera Doohana. Ten zemřel na tzv. Lou Gehringovou chorobou. Ta degeneruje a způsobuje ztrátu buněk centrální nervové soustavy, která ovládá vůlí ovlivnitelné svalové pohyby. Více jsme psali zde:

 

 

Ve věku 43 let včera zemřel zase Jérome Golmard. Podlehl amyotrofické laterální skleróze, která je známá také jako ALS. Golmard hrál na ATP Tour čtrnáct let a ve světovém žebříčku bylo jeho nejlepším umístěním 22. místo. Díky tomu byl i francouzskou jedničkou.

 

 

Nevyléčitelná ALS postihla také Mariána Čišovského. Bývalý fotbalista Viktorie Plzeň či slovenské reprezentace, kvůli ní od března 2014 nehraje. Amyotrofická laterální skleróza je onemocnění mozku, které způsobuje degeneraci a ztrátu buněk centrální nervové soustavy. V konečné fázi není pacient schopen ovládat většinu svých svalů.

lju TN.cz