Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.12. 2017 21:27
r.i.p. smutná zpráva

Zemřel trenér Pešice. Vedl národní tým, byl legendou Sparty i Slavie

Zdroj: TV Nova

Fotbalové Česko zastihla velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 68 let zemřel Josef Pešice. Ve své kariéře působil jako asistent trenéra v pražské Spartě a jako hlavní kouč vedl Slavii. V roce 2013 byl i trenérem národního týmu. Úspěšný byl i jako hráč, v roce 1978 slavil v titul mistra se Zbrojovkou Brno. Informaci potvrdil předseda FAČR Martin Malík.

Josef Pešice do posledních chvil byl blízko fotbalového dění. V dokonce společně s Vítězslavem Lavičkou vedl českou jednadvacítku na mistrovství Evropy.

 

"Josefu Pešicemu bezpochyby patří výrazné místo v historii československého a posléze českého fotbalu, odvedl pro něj obrovský kus skvělé práce a jeho odchod nás všechny velmi zasáhl. Takových osobností, které se výrazně prosadí v hráčské i trenérské kariéře, není mnoho. Za fotbalovou asociaci vyjadřuji všem pozůstalým upřímnou soustrast a cítíme s rodinou pana Pešiceho,“ uvedl Malík.

 

Josef Pešice
Zdroj: Profimedia Josef Pešice

Svou kariéru začal ve Štěchovicích, ale do velkého fotbalu ho přivedla pražská Sparta, kde působil jako hráč v letech 1971-1975. Pak se přestěhoval do Brna a patřil k ústředním postavám tehdejší slavné éry Zbrojovky, se kterou získal její jediný mistrovský titul. Pět let jako hráč působil ve Slavii.


Trenérskou kariéru začal po návratu z angažmá v kyperském AEK Limassol a v Česku vystřídal obě pražská „S“, Jablonec, Teplice, aby se pak na Kypr i zase vrátil i jako kouč.

Josef Pešice
Zdroj: Profimedia Josef Pešice

Mezitím už pracoval pro český fotbal jako trenér mládežnických výběrů a v roce 2013 přijal nabídku vést i národní tým. Vystřídal neúspěšného Michala Bílka a pod jeho vedením Češi vyhráli všechny tři zápasy. Trenérskou taktovku ale následně předal Pavlu Vrbovi.

ram TN.cz