Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
Fotbal Smutná zpráva

Slávista Danny je v šoku: Zemřel muž (†49), jenž ho vzal do Zenitu!

Danny a Konstantin Sarsania
Zdroj: Profimedia / facebook
Konstantin Sarsania

Zemřel bývalý fotbalista a sportovní ředitel Zenitu Petrohrad Konstantin Sarsania, bylo mu teprve 49 let. Podle agentury TASS ho zabila krevní sraženina. Ta na jednu stranu chrání člověka před vykrvácením, ale na druhou stranu se může stát velmi nebezpečnou, jako tomu bylo v tomto případě. Sarsania kdysi pomohl vstoupit slávistickému Dannymu do velkého fotbalu.

Hvězdný Zenit Petrohrad truchlí. Náhle totiž zemřel jeho sportovní ředitel Konstantin Sarsania, který v minulosti kopal mimo jiné i za Dynamo Moskva. "Je to nečekaná smutná zpráva. Řekli nám, že zemřel kvůli krevní sraženině. Přitom jsem s ním předevčírem mluvil a bylo vše v pořádku," uvedl pro agenturu TASS Alexej Safonov, fotbalový agent, který Sarsaniu dobře znal.

 


 

Konstantin Sarsania se fotbalu věnoval i po skončení hráčské kariéry. Byl sportovním ředitelem v moskevské akademii, Dynamu Moskva a naposledy v Zenitu Petrohrad. Jak uvádí TASS, příčinou smrti byla krevní sraženina. Tu způsobuje krev, která se nesrazí na povrchu rány, ale uvnitř žil. Krevní sraženina (trombóza), pak zablokuje průchod krve. Pokud se to stane na noze nebo ruce, není to až tak nebezpečné, jako když se sraženina dostane žilami do srdce, plic či mozku.

 

Danny
Zdroj: Profimedia Danny

 

Smutek vyjádřil i portugalský záložník ve službách pražské Slavie Danny, který do Edenu přišel před letošní sezonou právě ze Zenitu. „Bohužel zemřel člověk, který se postaral o můj přestup do Zenitu. Mluvil jsem s ním včera po telefonu. Jsem v šoku. Hodně sil jeho rodině,“ napsal na svou sociální síť.

lju TN.cz