Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 7. 2017
nba pan trenér

Zemřel John Kundla, bývalý kouč legendárních Lakers. Bylo mu 101

John Kundla
Zdroj: Profimedia
John Kundla

Basketbalová NBA přišla o jednu ze svých velkých legend. Ve věku 101 let zemřel John Kundla, první trenér týmu Minneapolis Lakers, se kterým za jedenáct let vyhrál pět mistrovských titulů!

John Albert Kundla se narodil 3. července 1916 slovenským rodičům a když přišel na střední školu v Minneapolis, kam se s rodiči v jeho pěti letech odstěhovali, poznal basketbal. Na univerzitě už pak byl hvězdou školního týmu.


V roce 1948 se připojil k týmu Lakers a odstartoval s nimi jejich slavnou éru. V té době se ještě zámořská soutěž jmenovala BAA a dnes slavný tým sídlil právě v Minneapolis.


Když se Lakers přestěhovali v roce 1960, kouč Lakers už nenásledoval. Vrátil se k trénování studentů na minnesotské univerzitě. Oficiálně přestal na škole učit až v roce 1981.


John Kundla byl v roce 1995 uveden do Síně slávy NBA a o rok později byl zvolen jedním z deseti nejlepších trenérů v historii soutěže. Měl s Lakers osmapadesátiprocentní úspěšnost z celkových 725 ligových zápasů.


V současnosti jsou Lakers se svými 16 vyhranými šampionáty nejúspěšnějším týmem historie NBA. O první příčku se dělí se svým největším rivalem Bostonem Celtics.

 

ram TN.cz
Reklama

 

Reklama