Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2017
lyžování další komplikace

Zemanová přijde o olympiádu! Skikrosařka musí na další operaci

Andrea Zemanová
Zdroj: Profimedia

Česká skikrosařka Andrea Zemanová musí na olympijské hry v Pchjongčchangu zapomenout. Po dlouhodobých problémech musí totiž na operaci pravého kolene. Už v září přitom podstoupila operaci toho levého.

Čtyřiadvacetiletou lyžařku dlouhodobě trápí problémy s chrupavkami a kvůli zdravotním lapáliím tak přijde o start pod čtyřmi kruhy.

 

"Je to samozřejmě nepříjemné, když se to tak vleče. V našem sportu je potřeba skvělá kondička a hodně štěstí. To mi zatím chybí, ale bojuju," uvedla v tiskové zprávě čtyřiadvacetiletá lyžařka, dcera slavného sjezdaře Bohumíra Zemana.

 

 

Zemanová podstoupila jednu operaci už v září, ale bolesti neodezněly. Nyní se však rozhodla pro operaci i druhého kolena.

 

 

"Zkoušela jsem to do poslední chvíle. Věnovala jsem se intenzivně rehabilitaci. Účast na olympiádě je obrovská čest a vrchol v kariéře, ale zdraví je přednější. Chci se dát co nejdřív do kupy, abych byla na jaře fit," přála si účastnice minulých her v Soči.

 

16

GALERIE: Skikrosařka Andrea Zemanová

Zdroj: facebook

Andrea Zemanová

Hodnocení:

 

Ve Světovém poháru je její nejlepší výsledek druhé místo v Aare z února 2015. V minulé sezóně byla nejlépe osmá ve Feldbergu, pak už se zdravotně trápila.

mm TN.cz