Aktualizováno 12.2. 2018 10:44
zoh 2018 přemohly ho emoce

Zdrcený hokejista Gulaš jen těžko zadržoval slzy: Říkám si proč?!

Milan Gulaš
Zdroj: Profimedia

Česká hokejová reprezentace přišla ještě před úvodním utkáním o jednu z opor. Pro Milana Gulaše skončila olympiáda předčasně a dvaatřicetiletý útočník nechápe, proč se mu smůla tolik lepí na paty.

Ten chlap má zkrátka neskutečnou smůlu. Nejproduktivnější hráč extraligy Gulaš si v nedělní generálce proti Finsku v Soulu poranil koleno.

 

"Říkám si, proč. Nevím. Nechápu to," řekl Gulaš a jen těžko zadržoval slzy. "Je to pro mě těžký moment. Prostě to nechápu. Deset minut před koncem se zraním. Hrozně jsem se těšil, konečně vyšla nějaká nominace na takový turnaj a zase si nezahraju," litoval. Domů by měl odletět ve středu.

 

 

"Celý život makáte, abyste něco v hokeji dokázali. A když to konečně přišlo, tak o to přijdu takovou hloupostí. Víc než olympiáda být nemůže. Mrzí mě to nejen za mě, ale i za rodinu, za kamarády," soukal ze sebe Gulaš.

 

Zranění utrpěl ve třetí třetině duelu s Finskem při souboji s protihráčem. "Byla to moje chyba. Zbytečně jsem šel do souboje a předpokládal jsem, že by mohl jít na druhou stranu. Že bych ho dohrál. Otočil se na druhou stranu a nechal jsem tam koleno. Šel jsem do běžného souboje a že se mi to stalo... Nevím, mám to nějaké zakleté," uvedl.

 

Hned věděl, že je zle. "Nějaký rok už hokej hraju, takže to poznám. Ran už jsem měl nespočet, takže vím, jestli to je naraženina, sval nebo nějaký vaz. V první moment jsem věděl, že to není dobré. V koutku duše jsem doufal, ale když jsem se dnes ráno probudil, tak jsem poznal, že to není ono," přiznal. Jeho obavy potvrdilo vyšetření.

 

"Říkám si, že co se má stát, stane se," uvedl a poukázal i na to, že se mu před čtyřmi měsíci narodila dcera. "Pořád je to jen sport, nejde o život. Narodila se mi krásná zdravá dcera, tak mi to třeba hokejový pánbůh vrátil takhle. Nebo já nevím. Vždy je tam nějaká rovnováha. Mrzí to ale," dodal.
 

mm ČTK