Aktualizováno 9.4. 2017 15:26
novasport 1 tak jednoduché!

Zázrak v Moto GP? Startu z první řady pomohl Abrahamovi fígl!

Karel Abraham

Karel Abraham vyjede do Velké ceny Argentiny ze druhého místa. Výsledek českého jezdce v kvalifikaci je opravdovou senzací. Jak je vůbec možné, že předjel tak silné pole konkurentů?

Zdá se, že přesedlání na novou motorku funguje a nese výsledky. V Argentině přitom v sobotu pršelo a v týmu Pull&Bear Aspar museli hodně testovat.

Ale vše nakonec skončilo naprostým šokem. Karel Abraham skončil v kvalifikaci druhý! Na konci dne pak prozradil, co za tím vlastně stálo: "Celá kvalda ale vypadala docela dobře a po přezutí na čerstvou zadní gumu jsem u výjezdu potkal Márqueze. Za nim jsem pak objel celé následující kolo a byla z toho druha pozice! Je to vážně skvělej pocit!" sdělil na svém facebooku.

Marc Marquez a Karel Abraham
Zdroj: Profimedia Marc Marquez a Karel Abraham

Přilepený na zadním kole španělského suveréna tak mohl opravdu po projetí kola slavit. "Už se těším na závod! Teď se hlavně udržet nohama na zemi a pracovat na dosažitelných cílech. Začínáme makat na tom, abychom zítra odjížděli z Argentiny z úsměvem na rtech," dodal český motocyklista.

Závod Moto GP Velké ceny Argentiny začne ve 21 hodin a přímým přenosem už od 20:45 vysílá NOVA Sport 1.