Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
nova sport Auckland Darts Masters

Zázračný mladík drtí šipkařskou špičku. Může se zapsat do historie!

Corey Cadby
Zdroj: Profimedia

Šipkařské klání v novozélandském Aucklandu má ve svém středu téměř doslova zjevení. Je jím teprve dvaadvacetiletý Corey Cadby. Že toho kluka neznáte? Tak si hodně rychle tohle jméno zapamatujte. Takový Peter Wright už určitě dobře ví, o kom je řeč.

Právě Wright byl totiž v Aucklandu po Garym Andersonovi druhým nejvýše nasazeným hráčem. Ano, skutečně byl, protože právě juniorský světový šampión Corey Cadby, který se ve světovém žebříčku pohybuje až kolem hranice první a druhé stovky, jej poslal z kola ven už v pátečním úvodním kole. Historie se ptát nebude, zda zrovna neměl Wright svůj den (průměr 90,52 na tři šipky, nejvyšší zavření 74), rodák z tasmánského Devonportu si se superfavoritem prostě poradil.
 

A že to nebylo jen náhodné vítězství, dokázal už v sobotu, kdy si sice s méně věhlasným, avšak také velice kvalitním soupeřem Michaelem Smithem, poradil 10:5. V nedělním semifinále vyzve Phila Taylora, který si v dramatickém čtvrtfinále proti Raymondu van Barneveldovi připsal nejtěsnější možné vítězství 10:9, ačkoliv už 7:9 prohrával a Nizozemec mohl v osmnáctém legu zápas ukončit, stačilo jen, aby trefil double 20. Další možnosti pak nevyužil v rozhodujícím legu a musel se z turnaje poroučet.
 

Pokud by Cadby porazil i Taylora, vešel by do šipkařské historie, protože by se stal jediným hráčem, který má s legendou tohoto sportu kladnou bilanci. Poměr jejich vzájemných zápasů by byl 2:1 pro mladého Australana.
 

V Aucklundu nebude vládnout ani nejvýše nasazený Gary Anderson, kterého už v pátek z pavouka vyprovodil jiný nositel tohoto příjmení Kyle.
 

V semifinále se kromě dvojice Corey Cadby - Phil Taylor utkají zmiňovaný Kyle Anderson proti Jamesi Wadeovi.

Turnaj vyvrcholí v neděli, přímý přenos můžete sledovat ráno od 8:05 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

msl TN.cz