Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 6. 2017
nova sport world cup of darts

Zavření na 121 i třikrát 60! Češi ale nakonec s Nizozemci padli

World Cup of Darts: ČR - Nizozemí
Zdroj: Nova Sport

Překvapení na úkor favorizovaných Nizozemců se nekonalo. Čeští šipkaři sice na World Cup of Darts nepředvedli špatný výkon, na dvojici Michael van Gerwen/Raymond van Barneveld to však nestačilo. Po výhře 5:1 postupují do druhého kola Nizozemci.

Čeští šipkaři nezachytili úvod zápasu, když poměrně hladce ztratili úvodní leg. Ten druhý však Karel Sedláček začal o poznání lépe, když naházel 140, Michael van Gerwen, ač kulhající, dokázal však dosáhnout v té samé hře na první stoosmdesátku v zápase, což se ukázalo jako zásadní krok k brejku – 2:0 pro Nizozemce.
 

Ve třetím legu potěšil řadu českých fanoušků, kteří přijeli fandit do Frankfurtů, nejprve František Humpula a poté i Karel Sedláček, jenž nastřílel tři šedesátky, nakonec ale koncovku legu zvládli lépe Nizozemci a dostali se už do tříbodového vedení.
 

Čtvrté kolo načali Češi dvěma stočtyřicítkami a po devíti šipkách jim zbylo už jen 121, což František Humpula zvládl skvěle a připsal českým borcům první bod proti favorizovaným van Gerwenovi a van Barneveldovi.
 

Pátým legem ale prolétli Nizozemci jako nůž máslem a byli už jen krok od postupu do druhého kola. V šestém legu už si favorité postup pohlídali, van Barneveld druhou šipkou trefil potřebný double 10 a zajistil svému týmu druhé kolo proti šipkařům z USA.

 

Z dalších výsledků stojí za pozornost především postup domácích Němců, kteří si poradili s favorizovaným párem ze Severního Irska. Další favorit, šipkaři z Anglie, si poradil s Gibraltarem.
 

Výsledky 2. dne: USA - Itálie - 5:1, Maďarsko - Kanada - 2:5, Rakousko - Čína - 5:0, JAR - Švédsko - 5:3, Brazílie - Švýcarsko - 5:4, Severní Irsko - Německo - 4:5, Anglie - Gibraltar - 5:2, Nizozemsko - ČR - 5:1

Dvojice pro 2. kolo: Belgie - Řecko, Wales - Irsko, Austrálie - Rusko, Singapur - Španělsko, Rakousko - Kanada, Německo - Brazílie, Anglie - JAR, Nizozemí - USA

World Cup of Darts pokračuje i o víkendu. Sobotní program můžete sledovat v přímém přenosu na Nova Sport 2 a Voyo ve dvou blocích, první od 14:00, druhý pak od 20:00.
 

msl TN.cz