Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2017 13:19
Lyžování Garmisch-Partenkirchen

Závod srdcařek: Vonnová sjezd vyhrála, Ledecká je třináctá

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Skoro rok nezávodila, podstupovala léčbu po operaci ruky a sbírala síly. Ikona ženského lyžování Lindsey Vonnová se navrátila ve velkém stylu, podařilo se jí zvítězit ve Světovém poháru. Ve sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu si připsala své už sedmasedmdesáté vítězství v kariéře. Ester Ledecká se nakonec zúčastnila závodu, i když ji svazovala střevní chřipka. Je na skvělém třináctém místě.

Lindsey Vonnová se musela v listopadu podrobit operaci ruky, po které následovala těžká rekonvalescence. Americká bojovnice chtěla být na svahu co nejdříve. Vrátila se a dokázala zvítězit ve Světovém poháru. V dnešním sjezdu v Ga-Pa si připsala své už 77. vítězství v kariéře.

 


Další srdcařkou na trati byla česká obojživelnice Ester Ledecká. Ta nastoupila i přes to, že se o jejím startu dost spekulovalo, svazovala ji totiž střevní chřipka. Také ona ukázala svůj charakter a neduhy překonala. Ke všemu se jí velmi dařilo a skončila na výborném třináctém místě.

 

 

Na elitní desítku ztratila Ledecká 42. setin a za první Vonnovou zaostala o 1,70 sekundy. Druhá česká reprezentantka Kateřina Pauláthová do závodu nenastoupila.

 

lju TN.cz