Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.4. 2017 12:37
překvapení bude se vzpomínat

Zápas večera v UFC skončil šokem: Rumble oznámil, že končí!

Anthony Rumble Johnson
Zdroj: Profimedia
Anthony Rumble Johnson

Historicky teprve druhá UFC návštěva Buffala je již historií. Očekávaný galavečer s hlavním tahákem v podobě titulové zápasu mezi Danielem Cormierem a Anthonym Johnsonem, ale nabídl mnohem více, než se čekalo. Po úvodní trojici zápasu měl dnešní divák jen ústa do kořán a nevěřícně kroutil hlavou. Populární "Rumble" ukončil kariéru!

Hlavní zápas večera nabídl nevídané věci. Johnson se za poslední roky stal nejděsivějším ranařem v UFC. Doposud všechny vypínal a o to více se všichni divili, že se snaží Daniela Cormiera dostat na zem. Překvapivě se mu to i dařilo, ale Johnsona to stálo spoustu sil, což Cormier viděl velmi rád. Šampionovi tento typ zápasu, ale vždy vyhovuje a věděl, že brzo celou situaci ovládne. To se i stalo v půli druhého kola, kde se dostal Johnsonovi na záda, a následovalo rychlé odklepání.Cormier zvítězil mnohem snadněji, než při prvním setkání, ale konec večera to ještě nebyl. Anthony Johnson přišel k mikrofonu a poté co řekl, všechny šokoval: „Toto byl můj poslední zápas a nyní chci začít novou kapitolu v mém životě“.

 

 

  „Rumble“ se tak loučí už ve svých 33 letech a nikdo tomu nechce pořádně uvěřit. I Cormier dodal, že má jeho dnešní soupeř tomuto sportu ještě co nabídnout. A v závěru nechybělo, ani popíchnutí Jona Jonese v hledišti. Ten do klece sice nevešel, ale Cormier mu poslal jasný vzkaz: ať se dá dohromady, on na něj bude čekat.


Předchozí tři duely nabídly nabídly řadu kontroverzí i parádních momentů. Po slibném úvodu, kde Charles Oliveira ukázkově uškrtil Willa Brookse už v prvním kole, došlo ten večer poprvé na slzy. Veterán Patrick Coté po prohře ohlásil konec kariéry a symbolicky zanechal rukavice uprostřed oktagonu. Úspěšnou výhru si připsala i Cynthia Calvillo, coby rostoucí hvězda, ale poté už to byl opravdu spíše údiv a překvapení.


Ve třetím duelu večera si Mousasi Weidmana přidržel v pozici ideálně pro údery koleny na hlavu. Weidman si toho byl vědom a snažil se držet obě ruce na zemi, ale Mousasi dva údery koleny přesto rozdal. V tom zasáhl rozhodčí a spolu s Weidmanem si mysleli, že se jednalo o ilegální techniku.
Zpomalený záběr však rychle odhalil, že obě ruce Weidmana v té době na zemi nebyly a vše tak bylo podle pravidel. Do oktagonu poté naběhli doktoři a začal zhruba tří minutový chaos, kde nikdo nevěděl, jak celá věc skončí. Po nepochopení všech byl nakonec zápas ukončen a Mousasimu bylo připsáno vítězství TKO. Dezorientovaný Weidman si hned žádal odvetu a v daný moment si asi neuvědomoval, co se stalo.

 

Lukáš Zduba TN.cz
Reklama

 

Reklama