Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 7. 2018
strach nešťastná událost

Zápas v Chomutově ukončil náraz na mantinel, Rus je těžce zraněný!

Zranění Alexandra Kučerjavenka
Zdroj: Twitter
Zranění Alexandra Kučerjavenka

Přípravný zápas mezi hokejisty Avtomobilistu Jekatěrinburg a Dynamem Pardubice, který se uskutečnil v úterý v Chomutově, zůstal nedohraný. Před koncem první třetiny narazil hlavou do mantinelu útočník ruského týmu Alexander Torčenjuk a z ledu ho pak odvezli zdravotníci.

Ruský tým se rozhodl, že v utkání nebude pokračovat. Duel tak zůstal za stavu 2:0 pro Jekatěrinburg nedohraný.

Torčenjuk byl na lědě zrovna ve chvíli, kdy jeho tým nastřelil tyčku pardubické brány. Poté však podklouzl a zády a hlavou narazil v pádu do mantinelu. Zůstal nehybně ležet a ztratil vědomí. Ruský tým se následně rozhodl, že nebude pokračovat v zápase.

Z nemocnice v Chomutově přišly později příznivější zprávy. Torčeňjuk se probral z bezvědomí a je pod dohledem místních lékařů a lékařů Avtomobilistu.

Ruský hokejista zůstane v nemocnici na pozorování a lékaři plánují i důkladnější vyšetření. I proto Torčeňjuk zůstane v Česku delší čas, než bylo plánováno. Tým Jekatěrinburgu čekápo konci soustředění v úterý večer odlet zpět do Ruska.


Jekatěrinburg je v Chomutově na soustředění a v průběhu posledních dnů porazil domácí Piiráty 5:0, pak přehrál i čínský Red Star Kunlun 2:1 po prodloužení. Duel s Pardubicemi měli svěřenci Andreje Marťemjanova také do osudné chvíle dobře rozehraný.

ram TN.cz