Aktualizováno 13.7. 2018 20:58
Tenis Wimbledon 2018

Zápas trval skoro 7 hodin: Bitvu o finále vyhrál Kevin Anderson!

Kevin Anderson

Neskutečnou bitvu předvedli v semifinále Wimbledon Kevin Anderson a John Isner. Jejich zápas se zapsal do historie jako čtvrtý nejdelší v historii tenisu. Trval 6 hodin a 41 minut. Na konci dlouhého maraton je šťastnější Anderson, který postoupil do finále. V tom se utká s lepším z dvojice Rafael Nadal a Novak Djokovič, jejichž zápas se dnes nestihl dohrát.

Mírným favoritem byl před zápasem John Isner, ale na kurtu se ukázalo, že proti sobě hrají dva velice vyrovnaní hráči – osmý a desátý muž světového žebříčku. První tři sety skončily až v tiebreaku, a když ten čtvrtý vyhrál 6:4 Anderson, rozhodovalo se až v tom pátém.

Výsledek páté sady je 26:24 a opravdu nejde o překlep. Poslední set trval bez pěti minut tři hodiny a celý zápas skoro sedm hodin.

Prvním finalistou je tedy Anderson, překvapivý čtvrtfinálový přemožitel obhájce titulu Rogera Federera, který nastřílel v utkání 49 es a dohromady 118 vítězných úderů. V grandslamovém finále je podruhé v kariéře, loni neúspěšně hrál o titul na US Open.

Druhý finalista vzejde ze souboje světové jedničky Rafaela Nadala ze Španělska s trojnásobným vítězem turnaje Srbem Novakem Djokovičem. Tento zápas byl za stavu 2:1 na sety pro Djokoviče přerušen a dohrávat se bude v sobotu.

NEJDELŠÍ ZÁPASY V TENISOVÉ HISTORII:

11 hodin a 5 minut – John Isner vs. Nicolas Mahut (Wimbledon 2010 – 1. kolo)

7 hodin a 2 minuty – Tomáš Berdych a Lukáš Rosol vs. Stanislas Wawrinka and Marco Chiudinelli (Davis Cup 2013 – 1. kolo)

6 hodin a 43 minut – Leonardo Mayer vs. Joao Souza (Davis Cup 2015 – 1. kolo)

6 hodin a 41 minut – Kevin Anderson vs. John Isner (Wimbledon 2018 – semifinále)