Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2016 16:34
překvapení chytí se?

Zapálený byt, výbuch ve Spartě. Teď obránce míří do bundesligy

Markus Steinhöfer (vlevo)
Zdroj: Profimedia
Markus Steinhöfer (vlevo) a David Lafata

Čeští fanoušci si na něj určitě pamatují. Před minulou sezónu přišel do Sparty jako náhrada za Pavla Kadeřábka, příliš se ale neprosadil a postupně se vytratil. Teď má fotbalista Markus Steinhöfer, jenž se mezi českými fanoušky proslavil spíše jedním nepovedeným grilováním, nakročeno do jedné z nejlepších fotbalových soutěží.

Kdo by si to nepamatoval. Je to více než osm let, co média přinesla zprávu o tom, že český fotbalista Martin Fenin, hrající tehdy v bundesligovém Frankfurtu, podpálil při pokusu o grilování na balkóně byt, v němž bydlel.
 

Nechyběl u toho ani jeho tehdejší spolubydlící Markus Steinhöfer. Pomocí propanového hořáku si asi chtěli fotbalisté připravit nějakou pochoutku, místo toho ale najednou měli balkón v plamenech.
 

Z bytu se jim nakonec podařilo utéct, nicméně požár muselo hasit hned třicet hasičů a škoda se vyšplhala na dva a půl milionu korun.
 

Po čase o sobě Steinhöfer dal českému fanouškovi opět vědět. To když loni v červnu přišel do Spart coby náhrada za obránce Pavla Kadeřábka, který zamířil do Hoffenheimu.

Na Letné ale výraznější stopu nezanechal. V české nejvyšší soutěži nastoupil jen k sedmi utkáním a od léta byl bez smlouvy.
 

S amatérským týmem mnichovského Bayernu, kde kdysi hrával, se ale udržoval v kondici a nyní se zdá, že by dokonce mohl zakotvit v jedné z nejkvalitnějších evropských soutěží. Zájem o něj totiž podle webu magazínu Kicker má bundesligový Darmstadt, kde je momentálně krajní obránce na testech. Je tak možné, že brzy rozšíří svou bundesligovou bilanci 41 zápasů a tří branek.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V OHROŽENÍ ŽIVOTA: Lucie Vondráčková mohla uhořet! Nebudete věřit, kdo ji zachránil

TRAGICKÝ OSUD: Žena se po nehodě probudila z komatu. To, co jí lékaři řekli, jí obrátilo život vzhůru nohama!

msl TN.cz