Publikováno 31. 5. 2018
NHL Boj o Stanley Cup

Zákrok roku? Holtby neuvěřitelně zachránil Washington! VIDEO

Braden Holtby
Zdroj: Profimedia

Gólmani jsou důležitou součástí svých týmů. Na jejich výkonech často stojí a padají výsledky a to Braden Holtby moc dobře ví. V závěru druhého finálového zápasu vychytal neuvěřitelně Alexe Tucha, který měl před sebou prázdnou bránu. Alexandr Ovečkin v tu chvíli zažíval infarktový stav.

Do konce zápasu zbývaly dvě minuty, Washington vedl na ledě Vegas 3:2. Po šťastném odrazu Golden Knights se puk dostal před brankoviště Bradena Holtbyho a útočníkovi Tuchovi se otevřela před očima prázdná brána. Jenže Holtby převedl něco neskutečného…

 

 

Gólman Capitals vytrčil hokejku a v poslední chvíli zastavil pokus Tucha. Ten už se prakticky radoval z toho, že dotáhl jednogólové manko Vegas. Plná T-Mobile aréna jásala, ale nadšení diváků netrvalo dlouho. Mnozí jen nevěřícně zírali, co se stalo, proč nepadl gól.

 

 

Sám hvězdný Alexandr Ovečkin zažíval na střídačce infarktový stav. Hlavu měl sevřenou v dlaních, a když viděl, že má Holtby situaci pod kontrolou, pořádně si oddychl.

 

 

Pro Bradena Holtbyho to nebyl jen krásný zákrok, ale vůbec nejdůležitější v celém zápase. Nutno podotknout, že Alex Tuch mohl zakončovat i lépe. Pokud by kotouč zvedl, bylo by všechno jinak. Capitals nakonec svůj náskok uhájili a vyhráli nad Golden Knights 3:2.

lju TN.cz