Publikováno 9. 2. 2018
Tragédie olympijský turnaj

Zahájení ZOH doprovodil i smutek: Zemřel oštěpařský rekordman!

Jarrod Bannister
Zdroj: Profimedia

Dnes byly v jihokorejském Pchjongčchangu zahájeny XXIII. zimní olympijské hry. Tento radostný den doprovodil bohužel i smutek. Sportovní svět totiž šokovala informace o náhlé smrti teprve třiatřicetiletého oštěpaře Jarroda Bannistera. Příčina smrti je neznámá.

Australský oštěpař Jarrod Bannister byl nalezen mrtvý ve svém domě v Nizozemsku den před zahájením olympijských her v Pchjongčchangu. Příčina smrti zatím nebyla oficiálně oznámena, ale prý kolem ní nejsou žádné podezřelé okolnosti.

 

 

Bannister v roce 2008 vytvořil australský rekord 89,02 metru. Byl pětinásobným mistrem Austrálie a co se týče světové akce, jeho největším úspěchem bylo šesté místo na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008 a zlato z Her Commonwealthu v Dillí z roku 2010. V roce 2013 byl potrestán zákazem startu na dvacet měsíců, jelikož se třikrát vyhnul dopingovým kontrolám.

 

 

„Jménem celé australské atletiky posílám nejhlubší soustrast Jarrodově rodině a přátelům. Zároveň prosím atlety, aby se v této náročné době vzájemně podporovali,“ uvedl šéf australské atletiky Darren Gocher.

lju TN.cz