Publikováno 29. 8. 2017
Atletika Příčinu určí pitva

Záhadná smrt amerického běžce (†31): Našli ho na dně bazénu!

David Torrence

Nejen příznivce atletiky zasáhla smutná zpráva. Ve věku teprve 31 let zemřel americký běžec David Torrence. Jeho smrt je zahalena tajemstvím. Byl totiž nalezen na dně bazénu svého domu v arizonském Scottsdale.

David Torrence byl jednatřicetiletý závodník na středních tratích. V roce 2014 byl u zisku stříbra amerického týmu na štafetovém mítinku World Relays v Nassau v závodě na 4x1500 metrů.

Narodil se sice v Okinawě v Japonsku, ale byl po americkém otci považován za Američana. Až před letní olympiádou přijal občanství Peru po své matce a tuto zemi v Rio de Janeiro pod pěti kruhy i reprezentoval. Tam se na trati 5000 metrů kvalifikoval v národním rekordu do finále a skončil patnáctý (tam závodil třeba i s legendárním Mo Farahem).

V pondělí našli Torrence utopeného na dně bazénu. Policie konstatovala, že na místě tragédie nenašla žádné stopy cizího zavinění. Informaci přinesla jako první BBC. Příčinu smrti pomůže určit až soudní pitva.