Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2017
davis cup záhadný nápoj

Záhada nápoje v plastové lahvi: Mluvčí prozradil, co Jebavý popíjel

Roman Jebavý
Zdroj: Profimedia

Pár doušků z lahve od koly během Davis Cupu způsobilo pořádný poprask. Na videu, které se objevilo na internetu byl totiž zachycen tenista Roman Jebavý, jak během rozhodujícího daviscupového zápasu Lukáše Rosola, popíjí neznámou tekutinu a fanoušci horlivě diskutovali, že šlo o alkohol. Co v lahvi skutečně bylo prozradil tiskový mluvčí českého týmu Karel Tejkal.

Video bylo následně z kanálu youtube staženo, ale vášnivé diskuze na sociálních sítích pokračovala a fanoušci volali po disciplinárním trestu pro Jebavého.

 

 

"Ti, kteří závodně sportují dobře ví, že se často míchá sladké se slaným. Roman s jedním členem realizačního týmu vyzkoušeli připravené pití – kolu se solí. Kluci ji ochutnávali a soutěžili mezi sebou. Navíc Roman Jebavý seděl na lavičce šest nebo sedm hodin. Kdyby byl opilý, choval by se jinak,“ uvdedl mluvčí českého týmu pro web tenisovysvet.cz.

 

Navíc dodal, že ve videu ani nesouhlasila časová souslednost, kde měl sedmadvacetiletý tenista křičet do hry.

 

"Ano, Roman Jebavý se spontánně ozval, když letěl míč na zadní lajnu a byl za to rozhodčím napomínán. Stalo se tak ale za stavu 2:2 v prvním setu. Navíc rozhodčí přišel přátelsky a bral to s úsměvem,“ dodal Tejkal.

mm TN.cz