Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 4. 2017
jak to bylo? mistrovská kocovina

Záhada mejdanu: Chyběl Vaněk v sestavě kvůli kokainu a extázi?

Karel Krejčí a Ondřej Vaněk
Zdroj: Profimedia
Karel Krejčí a Ondřej Vaněk

Byla to ve Štruncových sadech zase velká sláva. Velká éra fotbalové Viktorky pokračovala. Poslední dubnový den roku 2016 Plzeň doma porazila Baník 2:0 a fandové mohli slavit. Pak přišla velká party a také záhadné absence v sestavě. Byly důsledkem právě kokain a extáze a únava?

 

Jak to vypadá, oslavy titulu se netýkaly jen fanoušků, do pořádné kocoviny se ponořil i tým Viktorie. Plzeň si defakto zajistila titul impozantním vítězstvím 3:0 na Letné. Pak přišla již zmíněná pojistka s Baníkem, hlava trenéra Krejčího obarvená na modročerveno a pak už jen sled událostí, které čtvrtý mistrovský titul pro západočeský klub dehonestovaly.
Plzeň totiž čekaly do konce sezony ještě tři zápasy a o těch už se radši nikdo bavit nechtěl.

Ondřej Vaněk po gólu na Spartě
Zdroj: Profimedia Ondřej Vaněk po gólu na Spartě

Týden po zisku titulu hrála Viktoria v Mladé Boleslavi a na ligový zápas přijela s torzem. Vedle základní jedenáctky byli na střídačce jen 4 hráči. Kde byl zbytek? " Měli jsme problém se sestavou, zranil se i Michal Ďuriš, který si obnovil staré zranění. Zápasu neprospěl termín, slušel by mu jiný čas," říkal po duelu trenér Karel Krejčí. Absenci Ondřeje Vaňka ale vlastně vůbec nevysvětloval. Přitom tenhle záložník patřil do základní sestavy a na Letné tři týdny předtím proměnil i penaltu. Věděl snad Krejčí, o čem má raději mlčet?


Pak přijel do Plzně Jablonec a Ondřej Vaněk už byl v sestavě, stejně jako druhý exjablonecký fotbalista Jan Kopic. Dvojička zapletená do drogové kauzy přihlížela vítězství hostů v poměru 2:1. Přesto se šlo slavit ještě jednou. Nyní i s pohárem pro mistry na náměstí.

Ondřej Vaněk
Zdroj: Profimedia Ondřej Vaněk

A mistrovská kocovina pokračovala dál. Poslední zápas sezony čekal Viktorii v Edenu na hřišti Slavie. Kdo fandí Plzni, nejraději by tenhle zápas úplně vymazal z historie. Potupná prohra 0:5 rozhodně mistrovskému týmu udělala spíš ostudu.
Nyní pomalu vychází najevo, co se v Plzni ve dnech po zisku titulu dělo. Ondřej Vaněk už je jako svědek předvolán k vyšetřování drogové aféry. Sám si zřejmě i něco dal, jak naznačují odposlechy.


Měla to být jízda ve velkém. Jenže se trochu zvrtla, jak už to bývá. Drogovému dealerovi Vladimíru Meišnerovi, mimochodem neúspěšnému pokerovému hráči půjčoval peníze i Jan Kopic, který po Pavlu Horváthovi zdědil dres s prestižním číslem 10. Reportáž Radiožurnálu naznačuje až částku půl milionu korun!

Ondřej Vaněk, Pavel Fořt a Jan Kopic
Zdroj: Instagram Ondřej Vaněk, Pavel Fořt a Jan Kopic

Mimochodem, Ondřej Vaněk bude asi pěkné kvítko. Všichni si určitě pamatují slavnou bouračku Davida Limberského v opilosti. Spolucestujícím v nabouraném autě v nočních hodinách byl právě Vaněk..


Fotbaloví reprezentanti mají ostudy kopec, problémy s policií a fotbalová Viktoria o problém víc v honbě za titulem...

 

 

ram TN.cz
Reklama

 

Reklama