Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.1. 2019 19:35
Tragédie Smutné zprávy

Záchranáři mají jasno: Šance na přežití fotbalisty jsou téměř nulové

Emiliano Sala
Zdroj: Profimedia

Tuší to asi všichni, nikdo si to ale nechce připustit. Letadlo s fotbalistou Emilianem Salou zmizelo z radaru už v pondělí večer. Dva dny pátrání žádné výsledky nepřinesly a záchranáři mají jasno. Šance na přežití jsou téměř nulové.

Policie z ostrova Guernsey, nedaleko kterého se letadlo ztratilo, spolupracuje s pobřežní stráží a dva dny intenzivně letadlo řízené pilotem Davidem Ibbotsonem hledala. Zatím ale bez jakéhokoliv výsledku.

„Po intenzivním hledání za pomocí několika letadel a jednoho záchranného člunu jsme ani po devíti hodinách nenašli žádný kus ztraceného letadla,“ uvedla ve středu večer na twitteru policie, která kvůli šeru musela přerušit pátrání.

Záchranáři se ale shodují na jedné věci. Šance, že by byl Emiliano Sala nebo pilot David Ibbotson naživu, jsou téměř nulové. „Pokud mluvím za sebe, tak si myslím, že není šance, že v této chvíli ještě žijí. Voda je hrozně studená a i kdyby přežili případný pád, tak by chlad vydrželi zhruba hodinu,“ vyjádřil se už v dopoledních hodinách John Fitzgerald, ředitel společnosti specializující se na záchranné akce.

14

GALERIE: Fotbalista Emiliano Sala zmizel se svým letadlem

Zdroj: Profimedia

Emiliano Sala

Hodnocení:

I přes to by pátrání mělo pokračovat i ve čtvrtek. Mimo letadel a člunů využívá policie při pátrání také satelitní snímky a mobilní data.

I když není nic jasné a zprávy o smrti jsou stále pouze polemikou, nosí fanoušci Nantes i Cardiffu, kam Sala přestoupil, ke stadionu svíčky a květiny a modlí se za osmadvacetiletého Argentince i pilota letadla a desítky minut skandovali Salovo jméno a zpívali klubové chorály. 

 

 

 

hp TN.cz