Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2017 12:40
Hokej První pomoc

Záchrana krvácejícího soupeře: Hrdinové z Kralup popsali drama!

Robin Student a Jan Háva
Zdroj: facebook

Byl to zápas, jako kterýkoliv jiný. Zápas středočeské hokejové soutěže, která normálně nepoutá velkou pozornost. Tím, že tady šlo o život, se o něm ale diskutuje po celé republice. Hokejisté Kralup pomohli protihráči, kterého trefil jiný hráč nechtěně bruslí do krku a začal krvácet. Kdo jsou Robin Student a Jan Háva, kteří Liborovi Votrubovi zachránili život?

Hrdinové z dramatického utkání v Kralupech nad Vltavou jsou profesionální vojáci u Čestné stráže Armády České republiky, takže jsou k poskytování první pomoci vycvičeni. „Vložil jsem prsty do rány a pak mi ze střídačky přijel pomoct kolega Háva,“ řekl pro Sport.cz Robin Student, jeden z hráčů, kteří soupeřovi pomohli.

 

 

A právě Jan Háva popsal, jaké mají oba zachránci Votrubova života zkušenosti s podobnými situacemi. „Víme, jak postupovat při takových případech. Jak už jsem přijel a viděl jsem Robina, že má prst na krku hráče, který bezvládně ležel u branky, tak jsem ihned zaklekl k němu,“ řekl hokejista pro Radiožurnál.

 


Robin Student a Jan Háva berou záchranu života Libora Votruby jako povinnost, kterou by měl udělat každý. „K tomu asi není víc co říct. Asi jsme udělali, co je v takové situaci nutné,“ řekl Student. „To by asi udělal každý člověk, když vidí někoho ležet, tak se mu snaží pomoct jakkoliv,“ dodal Háva.

lju TN.cz