Publikováno 14. 9. 2018
Hokej Extraliga

Začala extraliga: Litvínov uspěl v Boleslavi, Sparta přejela Hradec!

Sparta vs. Hradec

Dneškem začal 26. ročník české extraligy a na programu bylo v rámci 1. kola šest zápasů. Dařilo se hlavně domácím týmům. Pouze Litvínov vyloupil Mladou Boleslav a Vítkovice vyhrály v Pardubicích. Jako poslední se hrál zápas Sparty a Hradce Králové. Pražané zvítězili 4:0.

Vloni poslední Litvínov vyrazil na úvod sezony do Mladé Boleslavi a to i se šestnáctiletým mladíkem Janem Myšákem, který se stal nejmladším litvínovským hráčem historie. Po 31 letech překonal v tomto ohledu Roberta Reichela a to o šest dnů. Myšák si do statistik zapsal pouze 2 trestné minuty, ale bodovali ostatní. Za Chezu skóroval Gerhát, Tůma, Mikúš a Kubát. Díky tomu Litvínov vyhrál 4:3.

Vítěz loňské základní části – HC Škoda Plzeň – doma hostil Liberec. Nováček v plzeňském brankovišti Dominik Frodl pochytal všech 23 střel soupeře a čistým kontem tak pomohl k výhře domácích 4:0. Dvakrát se trefil Denis Kindl, jednou Kracík a Němec.

Zlín porazil na domácím ledě Třinec 4:2. Berani vedli na začátku třetí části už 3:0 a svůj náskok uhájili až do konce. Navíc z brány vyhnali po třetí trefě Šimona Hrubce, kterého nahradil Peter Hamerlík.

Po roce se do extraligy vrátily Karlovy Vary, které hrály v Olomouci. Kohouti nováčkovi soutěže žádné body nedarovali a o vítězství se největší měrou zasloužil Zbyněk Irgl, který dal úvodní branku a připsal si i vítězný gól. Olomoučtí vyhráli 4:1.

Pardubice otevřely skóre už po 23 sekundách od úvodního vhazování. Rychlou branku dal Tomáš Rolinek, ale to bylo vše, co Dynamo v zápase s Vítkovicemi předvedlo. Ostravský celek naopak slavil dvakrát. Vyrovnání zařídil Samson Mahbod a ve druhé třetině předčasně rozhodl Jan Výtisk.

Sparta přivítala v O2 aréně Hradec Králové. Jako první se trefil tak trochu symbolicky Richard Jarůšek, který za pražský tým skóroval do brány svého bývalého zaměstnavatele. Na 2:0 zvyšoval navrátilec ze zámoří Jan Košťálek. Uvedla se i další posila – obránce Steven Delisle, který se zapsal do střelecké listiny jako třetí.

Na konečných 4:0 završil Andrej Kudrna. Utkání bylo velmi vypjaté a na každé straně bylo 18 trestných minut. Gólman Matěj Machovský potěšil nového kouče Uweho Kruppa čistým kontem, když si připsal 44 úspěšných zákroků.