Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2017 16:27
krimi mrazivý případ

Za vraždu odseděl jen necelé 4 roky, dnes se vrací do první ligy

Ladislav Ščurko
Zdroj: Profimedia
Ladislav Ščurko

V roce 2009 se stala věc, která šokovala nejen hokejové fanoušky. Ladislav Ščurko pár dnů po oslavách mistrovského titulu putoval za mříže. Byl obviněn z vraždy rozhodčího. Ve vězení ale nakonec odseděl jen tři roky a 9 měsíců a teď se vrací do slovenské extraligy!

Návrat do slovenské nejvyšší soutěže paradoxně prožije na ledě, kde odehrál poslední zápasy. S týmem Košic v roce 2009 slavil zlato. V pátek přijede jako host v dresu Detvy. Ale hlavně bude čekat, jak ho publikum přijme. Pro veřejnost zůstane vrahem.


"Byl jsem právoplatně odsouzený a respektuji rozhodnutí soudu. Funguji jako normální člověk a chci takový i zůstat. musím s tím žít a snažím se nezklamat nikoho ani sebe," sdělil nedávno pro slovenský deník Nový Čas.


Ščurko rozhodčího Liptaje zavraždil už v lednu roku 2008, patnáct měsíců poté policie případ vyšetřila a hokejistu zadržela. K vraždě se Ladislav Ščurko přiznal a popsal, jak Marka Liptaje zabil. Mělo jít o hádku dvou bývalých kamarádů, při které měl ve stresu ztratit kontrolu. Rozhodčí zemřel na následky nejméně 19 bodných ran. Tělo oběti vrah zakopal u lesa u Velké Lomnice. „Měl jsem výčitky svědomí, chtěl jsem jít i na policii. Jenže zároveň jsem toužil dohrát sezonu,“ uvedl Ščurko.


Původně mu hrozilo i 15 let vězení, nakonec ale vyslechl trest osmiletého odnětí svobody. Ten se pak dvakrát snižoval - nejdříve na 6 let, poté na 5 let. V prosinci 2015 byl Ščurko předčasně propuštěný na svobody. Za vraždu si tak odseděl jen 3 roky a 9 měsíců.


Když se vrátil na svobodu, zase začal hrát hokej, ale jen na nižší úrovni v Gelnici, Trebišově, Bardejově a naposledy v Michalovcích. Před sezonou dostal nabídku od nováčka soutěže z Detvy a v pátek večer ho čeká první zápas po osmileté pauze.

ram TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.9. | 17:44 trul
36
Výsměch slušným lidem .
8.9. | 19:55 josefvyskoc
-7
hokejisti fotbalisti a tenisti jsou neco jako narodni poklad a tak se k nim ...
10.9. | 22:47 Radovan
4
Náhlasit nevhodný komentář
tady platí na každého jiný metr ubohost
9.9. | 08:44 Jan Kotlej
1
Náhlasit nevhodný komentář
josefvyskoc,nejsi to ani to seš HŇUP,nebo puberťák. Vem si prášek,zajdi na toaletu a přemýšlej co s tím svým rozumem budeš dělat dál.
8.9. | 19:55 josefvyskoc
-7
Náhlasit nevhodný komentář
hokejisti fotbalisti a tenisti jsou neco jako narodni poklad a tak se k nim musi taky pristupovat...kdo nefandi neni čech ...je to tatar ! ))))))))) ...
8.9. | 19:52 Jan Kotlej
13
Náhlasit nevhodný komentář
Tak ne jenom Česká justice soudí různě,ale i naši sousedé soudí dvojím metrem. Člověk odsouzený za vraždu a koukající jenom na svůj prospěch vyvázne se směšným trestem skoro jako za sexuální obtěžování(téže na Slovensku Tak co se bude dít dál ?Asi nic (tedy určitě nic dvojí metr bude fungovat dále.
8.9. | 17:44 trul
36
Náhlasit nevhodný komentář
Výsměch slušným lidem .
8.9. | 17:19 skeptikus
5
Náhlasit nevhodný komentář
..třeba se v tom vašem zasraným čobolstánu pobijte všichni, co je nám do toho..