Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 3. 2017
Baseball Česká extraliga

Za úspěšný odpal hamburger zdarma. Startuje extraliga baseballu!

baseball
Zdroj: Jan Beneš

Tohle je velké lákadlo pro diváky. Sledujete zápas a hlasatel najednou oznámí, že jsou hamburgery zadarmo. Jak je to možné? Do letícího míčku se totiž opřel „Bugger hitter“ – tedy hráč, po jehož úspěchu se mohou přihlížející přesunout do občerstvení. Takové lákadlo nabízí Opening Game, tedy slavností začátek domácí baseballové extraligy, které se uskuteční v pátek od 19:00 v areálu na Krči. Zde domácí Eagles Praha vyzve Třebíč Nuclears. Podobně pestrý program proběhne ve stejný čas také u Draků Brno a Arrows Ostrava. Kromě různých doprovodných akcí čeká na diváky ohňostroj.

Nepůjde však jen o hamburger, po hřišti se totiž bude pohybovat také „Beer hitter“. Pokud se mu podaří odpálit, tak je určité množství piv rovněž zadarmo. Jak to funguje? "Klub si před zápasem stanový baseballistu, který přihlížejícím divákům udělá svých odpalem radost," vysvětlil Jan Drábek, generální manažer Eagles Praha. "Již v pátek bude v baseballovém areálu na Krči určitý počet piv a hamburgerů zdarma, ale to není vše. Snížené částky za občerstvení je připravené po celou dobu."

 

 

Domácí baseballová extraliga chce navázat na tradici USA. Tam na nejvyšší ligu MLB chodí v průměru 30 tisíc diváků, a to hlavně rodiny s dětmi. Zdejší utkání navštěvují spíše stovky lidí, i tak se fandí kvalitně – bubny a maskoti nechybí. "Rádi bychom udělali na Krči z baseballu kulturní záležitost – místo návštěvy hospody přijďte na stadion, kde je k vidění špičkový baseball a spousta akcí. V USA to takto funguje a všichni se baví," upřesnil Drábek, generální manažer z Eagles.A právě na páteční Opening Day bude vše skvěle připravené a zpestřené. Před zápasem na Eagles vystoupí cheerleaders, to v Ostravě na Arrows zase vyběhnou mažoretky. V místní ostravské restauraci budou rovněž k dostání hamburgery. U Draků Brno bude v době showtime pivo zdarma, po celou dobu zápasu je k dispozici měřič rychlosti nadhozů. U všech úvodních utkání program zpestří ohňostroj.Domácí extraliga je v letošním roce inovativní – bude se hrát novým systémem po vzoru MLB a rozšíří se z osmi týmů na deset. Nováčky jsou Olympia Blansko a Třebíč Nuclears. Tradičně velkými favority jsou Draci Brno, kteří v loňském roce vybojovali svůj jubilejní dvacátý titul. Konkurovat jim chtějí týmy z Prahy (Kotlářka Praha a Eagles Praha), ambiciózní Arrows Ostrava, či rivalové z Brna (Technika a Hroši). Finále s názvem Czech Series se uskuteční na tři vítězná utkání a odstartuje 23. září.

 

Opening Day

31. 3. (19:00)
Eagles Praha – Třebíč Nuclears
Draci Brno – Olympia Blansko
Arrows Ostrava – Skokani Olomouc

 

OPENING GAME


Rozehraje se v České republice na třech místech – Praha, Brno a Ostrava. Na Eagles Praha se v pátek od 19:00 střetnou domácí proti Třebíč Nuclears. Před zápasem bude vystoupení Cheerleaders Eagles, oznámí se jméno maskota, proběhne tombola. Po celý večer budou snížené ceny občerstvení. Vše vyvrcholí ohňostrojem, stejně jako v Brně nebo v Ostravě.

 

lju TN.cz