Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2015 19:15
video vyletěl 5 metrů vysoko

Z toho mrazí! Následník českého trůnu měl děsivou nehodu

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Nechybělo mnoho a necelé dva týdny poté, co podlehl zranění pilot Indy Car Justin Wilson, mohlo dojít na závodních okruzích k další tragédii! Výkony jezdců v závodu Formule Renault 2.0 v Silverstonu zcela zastínila vážná nehoda, při které tuhla divákům na okruhu i fanouškům u televizních obrazovek krev žilách.

Ty záběry jsou hrůzostrašné! V momentě, kdy vjel na trať safety car, najel Rakušan Ferdinand Habsburk na zadní část formule jednoho ze soupeřů, se svým strojem se náhle octil několik metrů nad zemí a poté následoval tvrdý dopad s dvěma přemety.
 


V tu chvíli se všem zatajil dech, čekalo se, co se bude dít dál. O to víc bylo překvapující, že teprve osmnáctiletý pilot vylezl z kokpitu sám a bez vážnějších zranění!


"Děkuji všem za milé zprávy. Chtěl bych všem říct, že jsem v pořádku," vzkázal Ferdinand Habsburk prostřednictvím Twitteru.
 


Zajímavostí je, že závodník, celým jménem Ferdinand Zvonimir Habsburk-Lotringen, je teoreticky dědicem českého trůnu. Je totiž pravnukem posledního rakouského císaře Karla prvního. A pokud by došlo k velkému politickému otřesu a z Česka se stalo království, mohl by si dělat nárok na trůn, po otci je druhým následníkem.  
 

TN.cz