Publikováno 8. 9. 2018
cyklistika španělská vuelta

Yates vyhrál etapu a opět se stal vedoucím závodníkem Vuelty!

Simon Yates

Britský cyklista Simon Yates vyhrál 14. etapu Vuelty a vrátil se do červeného trikotu pro vedoucího muže závodu. Před Španělem Alejandrem Valverdem vede o 20 sekund. Kolumbijec Nairo Quintana, který se v posledních kilometrech opakovaně pokoušel o nástupy, je o dalších pět sekund zpět třetí.

Yates zaútočil až v samém závěru prudkého cílového stoupání a na poslední pětistovce uhájil dvousekundový náskok před Miguelem Ángelem Lópezem a Valverdem. Čtvrtý dojel s pětisekundovým odstupem Francouz Thibaut Pinot, další dvě sekundy ztratil aktivní Quintana.

Dosud vedoucí Španěl Jesús Herrada stejně jako v pátek na nejlepší nestačil a nabral manko 9:16 minuty. V celkovém pořadí se propadl na konec druhé desítky. Jan Hirt dojel se ztrátou 14:11 na 57. místě.

Yates si dnešním triumfem připsal po třech výhrách na Giru d'Italia čtvrté dílčí vítězství na závodech Grand Tours v letošní sezoně. Lépe je na tom jen italský spurter Elia Viviani.