nova sport prostě klasika

Woods ukázal, že je zpět! Skončil šestý na The Open Championship

Tiger Woods
Tiger Woods

Tiger Woods zahrál na The Open Championship svůj nejlepší výsledek od svého návratu. Na nejstarším turnaji světa skončil na děleném šestém místě jen tři rány za vítězem Francescem Molinarim. Woods byl i v průběhu čtvrtého dne na čele pořadí, o ještě větší úspěch ho připravilo zaváhání na 11. jamce.

Francesco Molinari se stal vůbec prvním italským vítězem turnaje kategorie Major. Doposud nejlepším Italem byl Constantino Rocca v roce 1995 na Britush Open.

Molinari si udržel vyrovnanou formu po všechny čtyři dny a navázal na týden starý úspěch na John Deere Classic, kde skončil druhý.

Také Tiger Woods hrál velmi dobrý turnaj a k triumfu měl nejblíž v polovině čtvrtého dne. Na 11. jamce ale zahrál dvě rány nad par pak chyboval i na dvanáctce. Přesto americký golfista ukázal, že jeho návrat na golfová hřiště nemusí být fiaskem.