Publikováno 1. 5. 2017
nova sport noc v nba

Wizards ztratili nadějné vedení v Bostonu, Clippers končí sezóna

NBA: Boston - Washington

Basketbalisté Washingtonu měli velmi dobře rozehrané první utkání série druhého kola na palubovce Bostonu. Nadějné vedení z úvodu utkání ale neudrželi a nakonec si odváží porážku. Ještě hůře dopadli hráči L. A. Clippers, kteří nezvládli sedmý zápas na domácí půdě a dál pustili Utah.

Wizards vstoupili do utkání ve velkém stylu a po první čtvrtině svítilo na výsledkové tabuli skóre 38:24 v jejich prospěch. Nadějné vedení ale Boston postupně likvidoval až na poločasových pět bodů.

O výsledku pak rozhodla třetí třetina, kterou Celtics ovládli v poměru 36:16. Poslední dějství už jen hlídali náskok, který se nakonec ustálil na dvanácti bodech a výsledku 123:111, když největší měrou k výhře přispěl třiatřicetibodový Isaiah Thomas. To Tomáš Satoranský na druhé straně příliš prostoru nedostal. Během minuty, kterou na palubovce strávil, se do střeleckých statistik zapsat nestihl.

Sezóna už prvním kolem play off končí pro L.A Clippers. Ve vyrovnané sérii s Utahem musel rozhodnout sedmý zápas, ten však basketbalisté z Los Angeles nezvládli a prohráli před vlastními fanoušky 91:104. Utah tak slaví vůbec první vítěznou sérii v play off od roku 2010 a v semifinále Západní konference změří síly s Golden State Warriors.